Ak Parti İzmir Milletvekili Şengül'den Değerlendirmeler

AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, CHP’nin yıllarca hükümeti, İzmir'e ayrımcılık yapmakla suçlamasına karşın, asıl ayrımcılığı CHP'nin yaptığını savundu.Milletvekili Aydın Şengül, İzmir İl Özel İdaresi yatırımının...

Ak Parti İzmir Milletvekili Şengül'den Değerlendirmeler
AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, CHP’nin yıllarca hükümeti, İzmir'e ayrımcılık yapmakla suçlamasına karşın, asıl ayrımcılığı CHP'nin yaptığını savundu.

Milletvekili Aydın Şengül, İzmir İl Özel İdaresi yatırımının dağılımını elinde bulunduran CHP’nin, kendi birinci çıktığı köylere, AK Parti’nin birinci çıktığı köylere göre daha fazla yatırım yaptığını iddia etti. Şengül, “İl Özel İdare'nin 2013 yılı yatırım verilerine göre AK Parti'nin birinci çıktığı 353 köye yaklaşık 15 milyon TL, CHP’nin birinci çıktığı 264 köye ise yaklaşık 17 milyon TL yatırım planlanıyor. AK Parti’nin birinci çıktığı köylere ortalama düşen yatırım tutarı yaklaşık 43 bin lira olurken, CHP’nin birinci olduğu köylere ortalama düşen yatırım tutarı, AK Parti’nin birinci çıktığı köylere göre 1,5 katı olan 64 bin lira olarak gerçekleşecek. Ayrıca 2013 yılında İzmir’de AK Parti’nin birinci olduğu köylerin 165’ine hiçbir bütçe ayrılmazken, CHP’nin birinci olduğu köylerin ise 74’üne 2013 yılında bütçe ayrılmadı” dedi.

Şengül asıl ayrımcılığı İzmir’de CHP’nin yaptığını kaydederek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “CHP’lilerce sürekli olarak dile getirilen bir mevzu var. O da AK Parti’nin İzmir’i dışladığı, yatırım yapmadığı, hatta engellediği yönünde... İzmir’in hak ettiği değeri hükümet tarafından görmediğini dile getirerek, yıllarca mağdur edebiyatı yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar. Ancak bize bu yönde iftira atanlar, ne yazık ki kendi yaptıkları ayrımcılığın herkes tarafından yapılacağına inanıyorlar. Biz hiçbir alanda ayrımcılık yapmıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER