Ahlat'ın Vaz geçilmezi inci kefali

Bitlis’in Ahlat ilçesinde halk 10 larca çeşit balık olmasına rağmen inci kefalinden vaz geçmiyor ,günlük getirilen çeşit çeşit balıklar tezgâhları süslerken, en büyük talebi ise Van Gölü’nde çıkarılan inci kefali balığı görüyor.

Ahlat'ın Vaz geçilmezi inci kefali

HABER MERKEZİ-Bölge halkının vazgeçemediği lezzetler arasında yer alan inci kefali, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da en çok satılan balık çeşitlerinin başında yer alıyor. Uygun fiyatı ve lezzetiyle bölge halkının en çok tercih ettiği balık, her mevsim tüketiliyor.

İlçede balık satışı yapan balıkçılar, çok sayıda balık çeşidinin olmasına rağmen en çok inci kefalinin satıldığını söylüyor "Günlük taze olarak inci kefali, istavrit, hamsi, somon, alabalık, çupra, çinakop, sarıkanat, mercan, dilbalığı, levrek, palamut, sazan, lüfer gibi çeşit çeşit balık getirilirken,  balıkçılar İlçemizde  her zaman olduğu gibi inci kefali satılıyor ve her gün talep oluyor diye konuştular,

halkımızın vazgeçemediği inci kefali, yine en çok satan balık çeşitlerimizin başında yer alıyor. Karadeniz'de nasıl hamsi vazgeçilmez bir lezzetse, bölgemizde de inci kefali vazgeçilmez bir tat olarak sürekli tercih ediliyor diye konuştu balıkçılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER