Acıbadem Hastanesi tepkiler üzerine çalışanını açığa aldı

İSTANBUL - İran ve Irak sınırları içinde meydana gelen depremin ardından “bırakalım gebersinler” paylaşımında bulunan Acıbadem Hastanesi çalışanı Öznur Ilgar’a ilişkin açıklama yapan hastane yönetimi, incelemeler tamamlanana kadar çalışanı açığa aldıklarını duyurdu.

Acıbadem Hastanesi tepkiler üzerine çalışanını açığa aldı

HABER MERKEZİ 

Federe Kürdistan Bölgesi'nin Süleymaniye kenti ile İran Kürdistan’ının Kirmanşan kentinde dün akşam meydana gelen ve şu ana kadar 300’ü aşkın insanın yaşamını yitirdiği depremin ardından sosyal medya üzerinden Kürt nefreti yayıldı. Nefret söyleminde bulunanlardan biri de Türkiye’nin en büyük sağlık kuruluşlarından olan Acıbadem Hastanesi çalışanı Öznur Ilgar. Kendi profilinde “Acıbadem Healthcare Grup Şirketi’nde Müdür” olduğunu yazan Öznur Ilgar’ın “Hayır hazır deprem olmuş bırakalım gebersinler” paylaşımına sosyal medya üzerinden tepkiler yağdı. Hem hastaneye, hem de kendisine yoğun bir şekilde gelen tepkiler ve şikayetlerin ardından Acıbadem Hastanesi yazılı bir açıklama yayınlayarak, çalışanlarını incelemeler tamamlanana kadar açığa aldıklarını duyurdu. 

Hastaneden yapılan açıklama şu şekilde: "Acıbadem Sağlık Grubu, çalışma ve hizmet anlayışı gereği; din, dil, ırk her türlü ayrımcılığın karşısındadır. Dolayısıyla çalışanlarının bu tür söylemlerde bulunmasının da karşısındadır. Dün gece Irak'ta meydana gelen ve hepimizi derinden üzen deprem sonrası yapılan paylaşım nedeniyle Öznur Ilgar, hesabının hacklenerek bu mesajın atıldığı iddiasıyla bugün Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştur. Ayrıca kurumumuzun iç denetim birimleri tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Savcılık ve kurumumuz tarafından yapılan incelemeler tamamlanana kadar, çalışanımız açığa alınmıştır."

MA

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER