44. Uluslararası Nysa Kültür Ve Sanat Festivali Yarın Başlıyor

Bu yıl 44.'sü düzenlenecek olan “Uluslararası Nysa Kültür ve Sanat Festivali” birbirinden renkli organizasyonlarla tarihten bugüne renk katacak. “Tarihin Gizemi, Çileğin Romantizmi Sultanhisar’da Sizi Bekliyor” konseptiyle ziyaretçilerini...

44. Uluslararası Nysa Kültür Ve Sanat Festivali Yarın Başlıyor
Bu yıl 44.'sü düzenlenecek olan “Uluslararası Nysa Kültür ve Sanat Festivali” birbirinden renkli organizasyonlarla tarihten bugüne renk katacak. “Tarihin Gizemi, Çileğin Romantizmi Sultanhisar’da Sizi Bekliyor” konseptiyle ziyaretçilerini ağırlayacak olan festival yarın başlıyor.

Nysa Antik Kenti’nin tarihi derinliğini içinde barındıran ve neredeyse yarım asırdır devam eden “Uluslararası Nysa Kültür ve Sanat Festivali” bu yıl 44. kez ziyaretçilerini ağırlayacak.

Bu yıl “Tarihin Gizemi, Çileğin Romantizmi Sultanhisar’da Sizi Bekliyor” konseptiyle hareket edilen organizasyonda özellikle Nysa Antik Kenti ile Nysa Çilekleri’ne vurgu yapılacak. Sultanhisar Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen festivalde dünyaya mal olmuş Antik Kent’in yanında Nysa Çilekleri’nin de adı duyurulacak.

Yarın saat 16.00’da top atışı ve mehter takımı eşliğinde başlayacak olan festivalde, gündüz folklor gösterileri ve çilek yetiştiriciliği teşvik yarışması düzenlenecek. Akşam ise halk oyunları gösterileri ile Yetenek Sizsiniz’den de tanınan ünlü Action Team Akrobatik Basketbol Show gösterileri yapılacak.

Festivalin ikinci gününde trap yarışmaları, folklor gösterileri ile Popstar’da Aydın’ı temsil eden Habibe Konseri yer alacak. Finalde ise ünlü bestekar ve pop müzik sanatçısı Murat Başaran sevenleriyle buluşacak.

Nysa Antik Kenti’ne yapılacak olan kültür gezisi ve piknik ile başlayacak olan festivalin son günü akşam Nysa güzellik yarışması ile devam edecek. Yaptığı dizi müzikleri ve yeni albümüyle son günlerin sevilen sanatçısı Ender Balkır’ın sahnesiyle başlayacak olan müzik ziyafeti gecenin finalinde Türk pop müziğinin önemli kadın yorumcu ve şarkı yazarlarından olan ünlü sanatçı Göksel’le doruğa çıkacak. Kendi şarkılarının yanında geçmişten günümüze severek dinlenen şarkıları da yorumlayacak olan Göksel, ziyaretçileri hem coşturacak hem de onlara romantik dakikalar yaşatacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER