2 Kilometrelik İftar Sofrası

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, 2 kilometrelik sokakta kurulan iftar sofrası, 12 bin kişiyi bir araya getirdi.Çanakkale’nin Çan ilçesinde kurulu Kale Grubu, Kuruluşunun 57. yıl kutlamaları çerçevesinde Çan halkına 12 bin kişilik iftar yemeği...

2 Kilometrelik İftar Sofrası
Çanakkale’nin Çan ilçesinde, 2 kilometrelik sokakta kurulan iftar sofrası, 12 bin kişiyi bir araya getirdi.

Çanakkale’nin Çan ilçesinde kurulu Kale Grubu, Kuruluşunun 57. yıl kutlamaları çerçevesinde Çan halkına 12 bin kişilik iftar yemeği verdi. İlçenin Çanakkale Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 2 kilometrelik yolda verilen iftar yemeğine, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Trabzon Milletvekili ve 60. dönem Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Boğaz Garnizon Komutanı Aydın Şirin, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Çanakkale, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden çok sayıda misafir katıldı.

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay İftar yemeğinde yaptığı konuşmada “Yıllar önce bu fabrikaya adım atan çok değerli yakınlarınızın evlatları teknisyen, torunları mühendis olarak çalışmaya üretmeye devam ettiler. Hepimiz bu çatı altında büyüdük. Bizler büyük bir aileyiz. Allah ailemizin dirliğini güvenini ve inancını bozmasın. Bu tesisler 57 yıldır bu topraklara iş, aş, ekmek ve inanç aşıladı. Bu toprakların bolluğu ve bereketiyle büyüdü. Çan’ın gururu ülkemizin ve saygın sanayi kuruluşlarından biri oldu. Bende bu iftar yemeği münasebetiyle öncelikle sizlere teşekkür ediyor. Birlik ve beraberliğin en üst noktaya ulaştığı bu mübarek Ramazan ayında bayram arifesinde tekrar bir arada bir iftar sofrasında devletimiz tüm çalışanlarımız sevenlerimiz ve dostlarımız ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi. İftar yemeğinde semazen gösterileri, karagöz gölge oyunu ile stantlarda geleneksel ramazan eğlenceleri yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER