19 Yaşında Ölen Genç Kızın Organları 7 Kişiye Umut Oldu

Avcılar’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan 19 yaşındaki Sevcan Aydoğdu kaldırıldığı hastanede günlerdir verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Evlat acısı yaşayan acılı aile, kızlarının organlarını bağışladı. Organlar...

19 Yaşında Ölen Genç Kızın Organları 7 Kişiye Umut Oldu
Avcılar’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan 19 yaşındaki Sevcan Aydoğdu kaldırıldığı hastanede günlerdir verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Evlat acısı yaşayan acılı aile, kızlarının organlarını bağışladı. Organlar 7 kişiye umut oldu.

Avcılar’da 17 Mayıs Cuma günü karşıdan karşıya geçerken bir minibüsün çarpması sonucu yaralanan, kaldırıldığı Silivri Anadolu Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 19 yaşındaki Sevcan Aydoğdu dün hayata gözlerini yumdu. Günlerdir süren yaşam mücadelesini kaybeden genç kızın ailesi, başkalarına hayat vermek için kızlarının organlarını bağışladı. Aydoğdu’nun bağışlanan organları, İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait bir ambulans ile hastaneden alınarak, organ bekleyen 7 hasta için hastanelere nakledildi.

BABA AYDOĞDU: “BAŞKA CANLAR YANMASIN”

Sevcan Aydoğdu’nun babası Sabri Aydoğdu, cenazenin Sinop Erfelek’e toprağa verileceğini söyledi.

Genç kızın babası Sabri Aydoğdu hastanede yaptığı açıklamada, “Başka canların yanmasını istemiyorum. Bir yolcu için yarış yapıyorlar. Nerede durup nerede kalktığı bile belli değil. Emniyetin bunları araştırması gerekiyor. Kızımın ifadesini alacaklarmış. Yoğun bakımdaki kızın ifadesini nasıl alacaklar? Kızım öldü şimdi. Minibüs şoförü ifade verdi çıktı. Kim soracak hesabını, kim verecek bu hesabı? Minibüslerin yarattığı trafik terörünün durdurulmasını istiyorum. Başkalarının ölmesini istemiyorum” dedi.

Öte yandan, kaza sonrası gözaltına alınan minibüs şoförünün ise Firuzköy Karakolu’nda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER