Van ve Ercişte Şubat Ayında Bahar Havası

Van'da geçtiğimiz günlerde aşırı soğuklar nedeniyle birçok akarsu ve gölet donarken, son bir haftadır yaşanan bahar havası ise yurttaşların yüzünü güldürdü.

Van ve Ercişte Şubat Ayında Bahar Havası

HABER MERKEZİ-  Van'da geçtiğimiz günlerde aşırı soğuklar nedeniyle birçok akarsu ve gölet donarken, son bir haftadır yaşanan bahar havası ise yurttaşların yüzünü güldürdü. 
Van Erciş ve diyer ilçelerde Hava sıcaklığının 7 dereceye kadar yükseldi, güneşi gören yurttaşlar kendilerini dışarı attı.Kimi yurttaş parklara sahillere ve bahçelere akın ederken, kimi yurttaşlar ise sokak aralarındaki kahvehanelerin önünde çay içmenin keyfini çıkardı.

Van'da Ahmed-i Hani Parkı'nda güneşin ve sıcak havanın keyfini sohbet edip çay içerek çıkaran yurttaşlar, "Uzun süreden beri evlere mahkum olmuştuk. Şimdi açık havada güneşi fırsat bilerek bir yandan çaylarımızı yudumluyor, bir yandan da sohbet etmenin keyfini çıkarıyoruz. Uzun zamandır böyle bir mevsim yaşamamıştık. Umarız kuraklık olmaz" dediler.


Meteoroloji yetkilileri ise, 7 derece olan sıcaklığın hafta içerisinde devam edeceğini belirterek, gece en düşük sıcaklığın ise eksi 1 ila eksi 2 derece arasında seyredeceğini söylediler. Hafta boyunca yağış beklemediklerini ifade eden yetkililer, cumartesi akşamı hafif yağış beklediklerini sözlerine eklediler.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER