TFF Plaj Futbolu Ligi'nde:Erciş Belediye Spor Türkiye şampiyonu oldu

SPOR- Alanya Belediye Spor ile Erciş Belediye Spor takımlarının karşı karşıya geldiği final mücadelesini Erciş Belediye Spor 7 - 6 kazanarak TFF Plaj Futbolu Ligi'nde Türkiye şampiyonu oldu.

TFF Plaj Futbolu Ligi'nde:Erciş Belediye Spor  Türkiye şampiyonu oldu

Alanya Galip Dere Plajı'nda 24 Ekim'de başlayan 2018 TFF Plaj Futbolu Ligi Finalleri, oynanan 3.lük ve final müsabakaları ile tamamlandı. Günün ilk karşılaşmasında The Anılife Otel Arsuz Belediye Spor , Manavgat Belediye Spor'u 10-4 yenerek 2018 TFF Plaj Futbol Ligi Türkiye Üçüncüsü oldu. Alanya Belediye Spor ile Erciş Belediye Spor takımlarının karşı karşıya geldiği final mücadelesini ise Erciş Belediye Spor 7 - 6 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvanın gelecek vadeden oyuncusu The Anılife Otel Arsuz Belediye Spor takımından Özcan Ceylan seçildi. Ceylan'a ödülünü Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur verdi. 19 gol atarak Gol Kralı olan The Anılife Otel Arsuz Belediye Spor takımından  Igor Bryshtel'e ödülünü Plaj Futbolu Milli Takım Antrenörü Onur Zayim verdi. En iyi kaleci Erciş Belediye Spor takımından Sedat Çölgezer oldu ve ödülünü Plaj Futbolu Milli Takım Teknik Sorumlusu Emrah Aykurt 'dan aldı. En değerli oyuncu seçilen Jordan Grilo Sanstos'a ise ödülünü Plaj Futbolu Milli Takım Teknik Sorumlusu Emrah Aykurt verdi.

Manavgat Belediye Spor'a dördüncülük şiltini TFF İzmir Bölge Antrenörü Ozan Yılmaz verdi. The Anılife Otel Arsuz Belediye Spor üçüncülük kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Sayın Erdal Tamrak ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur takdim etti. Türkiye İkincisi olan Alanya Belediye Spor takımına kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkan Yarımcısı Mehmet Kula ve Bisiklet Federasyonu eski başkanı Emin Müftüoğlu verirken, şampiyon olan Erciş Belediye Spor ise kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve TFF Grassroots Müdürü Sertan Kırağası'ndan aldı.

Türkiye şampiyonu olan Erciş Belediye Spor , önümüzdeki sene ülkemizi, plaj futbolu şampiyonlarının katıldığı Beach Soccer Euro Winners Cup 2019'de temsil edecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER