HDP Erciş Seçin Bürosunun Açılışı Yapıldı

HDP Van İl Örgütü tarafından daha önce İpekyolu, Tuşba, Özalp ve Saray ilçelerinden sonra bu kez Erciş’te seçim bürosu açıldı.

HABER MERKEZİ-Açılışa HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan da katıldı. Atalan ve beraberindeki heyet, ilçe girişinde partililer tarafından konvoyla karşılandı. Onlarca araçtan oluşan konvoy Erciş’te kent turu attıktan sonra açılışı yapılacak seçim bürosunun önüne geldi. Atalan ve beraberindeki HDP ve DBP İl Eşbaşkanları, burada bekleyen partililerce coşkuyla karşılandı. Sürekli “Direne direne kazanacağız” ve “Selo Başkan” sloganlarının atıldığı açılışta, gençler ve kadınlar ön saflarda yer aldı.

ATALAN: KÜRT HALKININ ÜZERİNDE UYGULANAN BASKILAR HANGİ SÜPER GÜCE UYGULANSAYDI YERLE BİR OLURDU'

Açılışta konuşan HDP’li Atalan, “Son 2 yıldır Kürt halkı üzerine uygulanan baskılar hangi süper güç üzerine uygulansaydı şimdi yerle bir olmuştu” dedi. Atalan, “16 yıldır iktidarda olan AKP kötülükten başka getirmedi. AKP ve MHP ittifakı gözaltı, tutuklama ve ölüm dışında bir şey getirmedi. Bu hükümet kameralar önünde İsrail’i düşmanı gibi görüyor fakat kameralar arkasında ticaret yapıyor. İsrail gibi AKP de Kürtlere zulüm uyguluyor. Bu nedenle hükümetin yaptığı açıklamalara halkımız kanmasın. Filistin halkının yanında olan biziz, AKP hükümeti değildir. Seçimlerde seferberlik ruhuyla çalışıp kazanmalıyız. Bu seçimlerde tarihi bir zafer elde edeceğiz” dedi. Atalan’ın konuşmasını noktalamasının ardından seçim bürosunun açılışı zılgıt ve alkışlar eşliğinde açıldı. Partililer sonrasında çalınan müzikler eşliğinde saatlerce halaya durdu.

Daha sonra Erciş’ten Çaldıran’a doğru yola çıkan HDP’li Atalan ve beraberindekiler, burada da ilçeye 5 kilometre kala yüzlerce araçlık konvoy oluşturan partililerce karşılandı. Yapılan karşılama sonrası ilçe merkezinde araç turu atıldı. Yol kenarındaki yurttaşlar konvoyu zafer işareti ile selamladı. Konvoy turunun ardından açılışı yapılacak seçim bürosunun önüne gidildi. Partililer burada bekleyen coşkulu kalabalık tarafından yine zılgıt ve alkışlarla karşılandı. Açılıştan önce partililere hitap eden konuşan HDP’li Atalan, burada AKP-MHP’nin kurduğu ittifak üzerinde durdu. Atalan, “AKP-MHP ittifakI, şer ittifakıdır. Ülkeye ölüm ve gözyaşından başka bir şey getirmediler. Bu seçimlerde her fert, seferberlik ruhuyla çalışmalara katılmalıdır. Bizim mücadelemiz sadece Kürt halkı için değil, ezilen tüm halklar olmak üzere Türkiye’nin özgürlüğü içindir. Bu vesileyle 24 Haziran günü barış ve özgürlük günü olacaktır. Bu halk bu şer ittifakından kurtulacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER