Gazeteci Yılmaz'a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi

VAN - Yaptığı haberlerden dolayı "örgüt üyeliği" iddiasıyla yargılanan gazeteci İdris Yılmaz’a 6 yıl, 3 ay hapis cezası verildi.

Gazeteci Yılmaz'a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi

Yaptığı haberlerden dolayı hakkında "örgüt üyeliği" iddiasıyla dava açılan gazeteci İdris Yılmaz’ın tutuklu yargılandığı davanın 2’nci duruşması, Van 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Yılmaz, duruşmaya tutuklu bulunduğu Elazığ 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile aracılığıyla katıldı. 

Duruşmaya, Yılmaz'ın ailesi ve avukat katıldı. Yılmaz yaptığı savunmasında, “Haberlerim nedeniyle bir çok kez hedef gösterildim, tehditler aldım. Bana ‘seni dört duvar arasında çürüteceğiz’ dediler” diyerek bu dava ile kendisinin yanı sıra gazetecilik mesleğinin de hedef alındığını söyledi. Yılmaz'ın sözü mahkeme başkanı tarafından sık sık kesildi. SEGBİS siteminde yaşanan aksaklıklar nedeniyle Yılmaz’ın sesi de çok iyi duyulamadı.

İlk duruşmada yaşanan aksaklıkları hatırlatan avukatlar, Yılmaz’ın mahkeme önünde savunma yapmasını, tanığın da ifadesinin mahkeme önünde alınmasını talep etti. Tüm talepleri reddeden mahkeme heyeti, Yılmaz'a "örgüt üyeliği" iddiasıyla 6 yıl, 3 ay hapis cezası verdi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER