Erciş’te sokak köpekleri için mamalar dağıtıldı

Erciş'te açlıkla mücadele eden sokak hayvanlarının dramlarına sessiz kalmayan hayvan severler, sokak hayvanları için mama gönderdi.

Erciş’te sokak köpekleri için mamalar dağıtıldı

Erciş ilçesinde sokak hayvanlarının maruz kaldığı yaşam hakkı ihlalini gündeme getirmemiz üzerine hayvan severler duyarsız kalmadı. HAYTAP’ın girişimi ile sokak hayvanları için gönderilen mamalar Erciş’e ulaştı.

Erciş ilçesinde geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz sakak hayvanlarının maruz kaldığı yaşam ihlalini haberinin ardından Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Erciş’e gelerek bir takım inceleler de bulundu. HAYTAP temsilcileri, yapılan incelemeler sonrası sokak hayvanlarının maruz kaldığı içler acısı duruma dikkat çekti. Sosyal medya hesapları üzerinde duyurular yapan HAYTAP, başlatılan kampanya kapsamında sokak hayvanları için alınan 375 kilogram mamayı Erciş’e gönderdi. Mamaların Erciş’e ulaşması ile birlikte gazeteci Erhan Akbaş ve İdris Yılmaz, kargodan aldıkları mamaları sokak hayvanlarının bulunduğu alanlara dağıttı. Sokak hayvanlarının doyurmak için gönderilen mamalar yeterli olmasa bile bir süreliğine de olsa açlıklarını gidermeye yetecek.

Yemlikler yapıldı ama…

Yapılan haberler sonrası Van Büyükşehir ve Erciş Belediyesi yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştiren HAYTAP temsilcileri, İlçe çöplüğünde bulunan hayvanlar için yemlikler yapılacağı vaadi verildi. Belirtilen alanlarda yapılan yemliklerin içinde su ve hayvanların beslenmesi için yemlerin olmaması dikkat çekti. Gazeteciler HAYTAP tarafından gönderilen mamaları belirtilen yemliklerin içine doldurarak beslenmesi için olanak sağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER