Erciş’te bir kişi propagandası iddiası ile gözaltına alındı

VAN- Erciş ilçesinde jandarma tarafından çeşitli noktalara yapılan operasyon ve uygulamalarda biri Erciş'ten olmak üzere 4 kişi göz atlına alındı.

Erciş’te bir kişi propagandası iddiası ile gözaltına alındı

HABER MERKEZİ-Erciş İlçesi ve Van genelinde Jandarma tarafından 121 ekip 583 personel eşliğinde, çeşitli noktalarda arama  gerçekleştirildi. Yapılan uygulamalar sonrası Erciş’te “örgüt propagandası” iddiası ile bir kişi gözaltına alındı.

Erciş İlçesinde Jandarma tarafından çeşitli noktalara gerçekleştirilen arama sonrasından bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. İsmi öğrenilemeyen şahısının “örgüt propagandası” iddiası ile göz altına alındığı belirtildi. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Van İl Jandarma Komutanlığı, “il genelinde jandarma bölgesinde farklı noktalarda ve umuma açık yerlerde uygulama yapıldı” denildi.

Yapılan denetimler sırasında, 3 bin 431 kişi sorgulandığı, kontrol edilen bin 653 araçtan 14’ü trafikten men edildiği, 26’sına ise 23 bin lira ceza uygulandığı, 4 kişi gözaltına alındı, bir araçta ise gümrük kaçağı 3 bin paket sigara yakalandığı ifadesine yer verildi.  AJANS ERCİŞ

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER