Erciş'te toplam 90 gözaltı 47 tutuklama

VAN-Erciş ilçesinde günlerdir süren ev baskınları gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor.ilçede 5 ve 7 Şubat günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan toplam 29 kişiden 23'ü daha tutuklandı.

Erciş'te toplam 90 gözaltı 47 tutuklama

Van'ın Erciş ilçesinde yaklaşık 22 gündür süren ev baskınları gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor. İlçede 5 ve 7 şubat günü sabah saatlerinde farklı adreslere jandarma tarafından yapılan eş zamanlı ev baskınlarında toplam 29  kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan 29 kişi jandarmadaki ifadelerinin ardından Erciş adliyesine getirildi.29 kişiden 23'ü "Örgüte yardım ve yataklık" ve " Örgüt üyeliği" iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 6 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

90 GÖZALTI 47 TUTUKLAMA

Yaklaşık 22 gün içerisinde Erciş ilçe merkezi ve mahallelerinde farklı tarihlerde jandarma ve polis tarafından yapılan ev baskınlarında aralarında avukatların ve 86 yaşında tansiyon ve şeker hastası yaşlı bir kadının da olduğu en az 90 kişi gözaltına alınırken, yine en az 47'i kişi ise "Örgüte yardım ve yataklık" ve " Örgüt üyeliği" iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.Erciş'te neredeyse yaklaşık iki üç günde bir jandarma ve polis tarafından ilçe merkez ve mahallelerinde ev baskınları düzenleniyor.

İlçede yapılan ev baskınları gözaltı ve tutuklamalar şu şekilde;

*15 Ocak günü yapılan ev baskınlarınde gözaltına alınan 20 kişiden 7'si adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken,13 kişi ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

*19 Ocak günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 10 kişiden,4'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken , 6 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

*22 Ocak günü yapılan ev baskınlarında  gözaltına alınan 8 kişiden 3'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 5 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

*28 Ocak günü yapılan ev baskınlarında 2 avukat gözaltına alındı.Gözaltına alınan avukatlar savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

*30 Ocak günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 9 kişiden 4'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 5 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

*31 Ocak günü yapılan ev baskınlarında 13 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınan 13 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

*5 Şubat günü yapılan ev baskınlarında 15 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınan 15 kişiden 13'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

*7 Şubat günü yapılan ev baskınlarında 14 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınan 14 kişiden 10`u çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 4 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER