Erciş'te öldürülen taksicinin eşyaları aileye verilmedi

Mezopotamya Ajans’ında yer alan haberde: Van'ın Erciş ilçesi Yeşilova (Sulû) mahallesinde 28 Eylül akşamı özel harekat polislerinin açtığı ateş ile yaşamını yitiren 2 kişiden 4 çocuk babası taksi şoförü Zafer Ceyhan’ın eşi Vildan Ceyhan, eşinin üzerindeki eşyalar ve olay yerinden çekilen taksisine dair halen kendilerine bir bilgi verilmediğini söyledi. Ceyhan, “Gizlilik” kararı getirilen dosyada şu ana kadar bir gelişmenin yaşanmadığını dile getirdi.

Erciş'te öldürülen taksicinin eşyaları aileye verilmedi

En büyüğü 17 en küçüğü 5 yaşında 4 çocuk sahibi olan Ceyhan, Kasım ayında evliliklerinin 18'inci yılına gireceğini paylaşarak, mutlu bir aile olduklarını söyledi. 3 çocuğu okula giden Ceyhan, yanında kalan 5 yaşındaki oğlu Mustafa’nın, babasının ölümünden habersiz olduğunu belirterek, “Çocuklarım babasına çok düşkündü. 5 yaşındaki oğlum her gün dört gözle babasının eve dönmesini beklerdi. Yani huzurlu bir yuvamız vardı. Ta ki infazın yaşandığı o güne kadar” diye konuştu.

‘UZUN YILLAR İNŞAATLARDA ÇALIŞTI’

Eşinin taksicilik mesleğine başlamadan önce uzun bir süre inşaat işçiliği yaptığını anlatan Ceyhan, “Eşim top oynarken ayağını kırmıştı ve kardeşlerinin yardımıyla ekmek parası için taksicilik işine başladı. Taksicilik yaptığı günden beri sabah işe gider akşamları da evine gelirdi” dedi.

‘ISRARLA ARAMAMIZA RAĞMEN TELEFONLARI AÇMIYORDU’

Eşinin düzenli saatlerde eve geldiğini ancak olayın yaşandığı gün telefonlara cevap vermediğini söyleyen Ceyhan, “O gün ısrarla aramama rağmen telefonlara, mesajlara dönmüyordu. Hiç böyle yapmazdı. Bunun üzerine içimde bir sıkıntı oluşmaya başladı. Geceye kadar aramam devam etti ancak telefon çalmasına rağmen bir türlü o telefon açılmıyordu. Anne ve babası da arıyor onlara da cevap vermiyordu. Aklıma ilk gelen şey şoför olmasından kaynaklı kaza geçirmiş ihtimaliydi” dedi. Ertesi güne kadar bekleyişlerinin devam ettiğini dile getiren Ceyhan, bunun üzerine yakın arkadaşlarından birini aradıklarını dile getirerek, “Olayın yaşandığı gün arkadaşları ile görüşmüş. Onlara 'Ben otogara gidiyorum. Yolcu varsa alırım yoksa eve dönerim' demiş ve güler yüzle bir şekilde arkadaşlarının yanından ayrılmış. Ondan sonra da bir daha haber alamadık” diye konuştu.

‘NE GİYİNDİĞİ BUGÜN GİBİ AKLIMDA’

Habersiz geçen 2 günün ardından kendilerine cenazelerin teşhisi için emniyetten telefon geldiğini söyleyen Ceyhan, “Bana o gün eşimin ne giydiğini sordular. Nasıl bilmem! Giydikleri bugün gibi aklımda. O gün mavi bir kot ve açık mavi bir gömlek vardı üstünde. Ben kendim hazırlamıştım. Daha sonra beni bir odaya götürdüler. Ben orada eşimin öldürüldüğünü öğrendim. Bir taksiciyi kim öldürür? diye bağırdım. Ben bu anları yaşarken, cenazenin yola çıktığını öğrendim" diye anlattı.

GÜNLER GEÇTİ TAKSİDEN BİR HABER YOK

Eşinin üzerinden olan eşyaların dahi verilmediğini dile getiren Ceyhan, aracının ise nerede olduğuna dair kendilerine bir açıklama yapılmadığını söyledi. Eşinin infaz edildiğini vurgulayan Ceyhan, “Eşimin ne suçu olabilir? Varsa bile neden tutuklama olmadı? Eşimi yargısız infaz ettiler. Bunun sebebini hala bilmiyoruz. 12 gün geçmesine rağmen kimse bize bir açıklama yapmadı. Ne kullandığı taksiden bir haber alabiliyoruz, ne üzerindeki özel eşyalardan. Devletin polisleri bize açıklama yapmıyor. Diyorlar ki 'teknik takip' varmış. Madem teknik takibi vardı neden tutuklamadınız da infaz ettiniz? Masum bir insanın canına nasıl kıyarlar? Bugüne kadar onlarca insanı öldürdüler, onlarca insanı infaz ettiler ama bir çare buldular mı? Hayır!” dedi. Devletin 4 çocuğunu yetim, kendisini de çaresiz bıraktığını söyleyen Ceyhan, "Masum insanları öldürmek çareyse o zaman gelsinler hepimizi öldürsünler” diyerek isyan etti.

'BİZE CAMİ VE CENAZE ARACI BİLE VERMEDİLER'

Eşinin cenazesinin getirildiği gün yüzünü görmek istemesine rağmen polisler tarafından engellendiğini belirten Ceyhan, “Bize cami ve cenaze aracı vermediler. Hatta salasının okutulmasına bile engel olmaya çalıştılar. Cenazeyi evimizin önünde yıkatmak zorunda kaldık. Cenazeyi görmek istediğimi söylediğimde polisler bana; 'Eğer ısrar ederseniz elinizden cenazeyi alacağız' dediler. Bana eşimin yüzünü görmeyi bile çok gördüler. Bu durum benim içimde hep dert olarak kalacak” diye konuştu.

HALA BEKLİYORLAR 

Eşinin ölümü üzerinden 12 gün geçtiğini ancak hala gelecekmiş gibi onu beklediğini anlatan Ceyhan, yaşananlara sessiz kalmayacağını belirtti. Ceyhan, hala olay ile ilgili kendilerine bir bilgilendirme yapılmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER