Erciş'te kız öğrencilere istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuklandı.

Erciş ilçesi Keklikova Mahallesinde bulunan Neşe Horasan Orta Okulunda yaklaşık 3 gün önce ortaya çıkan cinsel istismar ile ilgili Erciş Kaymakamlığı sessizliğini bozdu. Konu hakkında açıklama yapan kaymakamlık istismarcı Mesut D.’nin aynı gün görevden aldığını belirterek savcılık işlemlerinin ardından tutuklandığını duyurdu.

Erciş'te kız öğrencilere istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuklandı.

Haber Erciş- Van’ın Erciş ilçesinde bulunan Keklikova Mahallesindeki Neşe Horasan İlköğretim Okulu’nda okulun müdür yardımcısı Mesut D.’nin çocuklara yönelik cinsel istismarı açığa çıkması üzerine Erciş Kaymakamlığından açıklama geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek’in inkar ettiği cinsel istismar olayını yaptığı resmi açıklama ile doğrulayan kaymakamlık, olayla ilgili Mesut D.’nin açığa alındığını ve tutuklandığını duyurdu.

Erciş Kaymakamlığı resmi web sitesinde okulu depremden önceki isimi ile andı. Şimdiki ismi Neşe Horasan olan okulla ilgili kaymakamlık şu ifadelere yer verdi. “İlçemiz Keklikova Mahallesi Vali Abdulkadir Sarı Ortaokulunda (Neşe Horasan ) 17.05.2017 tarihinde, okulda bir öğretmenin kız öğrencilere yönelik istismarda bulunduğu iddialarıyla ilgili idaremize ulaşan bilgiler neticesinde, aynı gün adı geçen personel açığa alınmış ve konu adli mercilere intikal ettirilmiştir. 

Şüpheli öğretmen hakkında yapılan gözaltı işlemine müteakip, şüpheli öğretmen 18.05.2017 tarihinde tutuklanmıştır. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

‘Milli Eğitim Müdürü istismarı inkar etmişti’

İstismar olayının açığa çıkması ile birlikte Gazete Yaşam’ın aradığı Erciş Milli Eğitim Müdürü yaşanan istismarın üzerini örtmek için olayı inkar etmiş etmiş. Haberin gündeme düşmesinin ardından Gazete Yaşam’ı arayan Şimşek, olayın üzerini ısrarla örtmek amacı ile böyle bir olayın yaşanmadığını konuyu haber yaptıkları için gazetecileri yargı yolu ile tehdit etmişti.

‘HDP’lilerin oyunuymuş’

Öte yandan bazı idarecilerin ise olayla ilgili yatığı savunmalar dikkat çekmişti. Bazı kaynaklardan edinen bilgilere göre bir idarecinin okulda istismar iddialarının asılsız olduğu ve bu durumun HDP’lilerin bir oyunu olduğu dile getirilmişti. Aynı zamanda sosyal medyada yer alan bazı hesaplar ise istismarı gündeme getiren gazetecileri PKK’li ilan ederek cinsiyetçi ifadelerle hakaretlerde bulunmuş ve olayın inandırıcı olmadığını belirterek gazetecileri hedef haline getirmişti.

Okulun ismi neden Neşe Horasan?

Daha önce isimi Vali Abdulkadir Sarı Ortaokulu olan okulun isimi 23 Ekim 2011 tarihinde Van’ın Erciş ilçesinde yaşanan deprem sırasında Erciş’te yaşamını yitiren öğretmenlerden Neşe Horasan ismi verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 21:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
VOLKAN
VOLKAN - 1 yıl Önce

böyleri i̇çi̇n i̇dam i̇sti̇yoruz

SIRADAKİ HABER