Erciş'te Bombalı Saldırıda Yaşamını Yitiren Kırkız Korucu Toprağa Verildi

Van’ın Erciş ilçesinde PKK’lilerin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Kırgız asıllı geçici köy korucusu için tören düzenlendi.Önceki gün ilçedeki Pay Jandarma Karakolu’na PKK üyeleri tarafından bomba yüklü araçla yapılan...

Erciş'te Bombalı Saldırıda Yaşamını Yitiren Kırkız Korucu Toprağa Verildi
Van’ın Erciş ilçesinde PKK’lilerin saldırısı sonucu yaşamını yitiren Kırgız asıllı geçici köy korucusu için tören düzenlendi.

Önceki gün ilçedeki Pay Jandarma Karakolu’na PKK üyeleri tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda bir asker ile bir köy korucusu yaşamını yitirmişti. Geçici köy korucusu Turatbeg Gürocak için Van Jandarma Filo Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Van Valisi İbrahim Taşyapan ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Temel ile bazı kurum müdürleri ve askeri erkanın katıldığı tören, Gürocak'ın özgeçmişinin okunmasıyla başladı. Gürocak'ın astsubay olan oğlu ile aile fertlerini tabut başına giderek gözyaşı döküp fotoğrafını öptüğü tören, Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın yaptığı dua ile sona erdi. Gürocak'ın naaşı, törenin ardından askeri helikopterle defnedilmek üzere Erciş ilçesinin Ulupamir Mahallesi’ne gönderildi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 3 yıl Önce

tüm milletimizin başı sağolsun Allah ailelerine acil şifa versin

SIRADAKİ HABER