Erciş Belediyesi'nden Taziye Evlerine Yardım

Erciş Belediyesi, kendi taziye evlerini yapan mahallelilere malzeme desteğinde bulunuyor.81 mahallenin çevre düzenlemesi için malzeme desteğinde bulunan belediye, geçtiğimiz yıl 12, bu yıl ise 16 mahallede taziye evi yapımı için malzeme katkısında bulundu.

Erciş Belediyesi'nden Taziye Evlerine Yardım

İlçedeki çalışmalarını aralıksız sürdüren Erciş Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü aracılığı ile mahallelerde halkın kendi imkanları ile yapmaya çalıştığı taziye evlerine malzeme desteğinde bulunuyor. Daha önce 81 mahallenin taziye evinin dış donatısı ve çevre düzenlemesi için 25 bin M2 parke ve bordür taşı desteğinde bulunan belediye, şimdi de taziye evi olmayan mahalle ve mezralarda yapılacak yeni taziye evleri için çimento, kum, briket ve iş makinesi gibi katkılar sunuyor.

''Taziye evi olmayan 28 mahalleye malzeme desteğinde bulunduk ''

Belediye Muhtarlıklar Müdürü Vasıf Özkan , taziye evlerinin 
mahalleli için son derece önemli olduğunu belirterek, "Eskiden taziye evleri, yaşamını yitiren insanın evinde yapılırdı. Bu da son derece zahmetli oluyordu. Ancak taziye evleri aracılığı ile insanlar taziyelerini daha rahat bir ortamda kabul etmeye başladılar. En önemlisi de insanlar, yaşamını yitiren insanın ardından taziye evlerinde bir araya geliyor ve acılarını paylaşıyorlar. Bu anlamda taziye evleri insanların bir araya gelmeleri, acılarını paylaşmaları ve yardımlaşma açısından son derece önemlidir. Biz belediye olarak bundan hareketle, kendi mahallesine taziye evi yapma imkanı bulunmayan mahallelerimize destek verme kararı aldık" dedi. Konuşmasının devamında çalışmalarıyla ilgili sayısal veriler paylaşan Özkan, '' 2015 yılında taziye evi olmayan 12 mahallenin taziye evi yapımı için malzeme desteğinde bulunduk.2016 yılında ise 800.000.00 TL bütçe ayırarak 16 taziye yeni evinin yapımına başladık.Çalışmalarımızda Van Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nın destekleri de oldu. şeklinde konuştu.

Haberercis.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
orhan ulama
orhan ulama - 3 yıl Önce

halk buna inanırmı gardaşım sen yağmur yağarken salihiye mah taziye evine hiç gitinmi hayır gitmedin geçen gün taziye vardı çamurdan içeri zor gitik be

SIRADAKİ HABER