Erciş Belediye Eş Başkan Adayları Çetin ve Pala’dan Kandil Mesajı

VAN-Erciş Belediye Eş Başkan Adayları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Erciş Belediye Eş Başkan Adayları Çetin ve Pala’dan Kandil Mesajı

Eş Başkan Adayları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala, Regaip Kandili nedeniyle yayınladıkları ortak mesaj ile başta Erciş halkı olmak üzere tüm İslam aleminin kandilini kutladıklarını belirterek şu ifadelere yer verdiler;

“Bir kez daha hep birlikte Allah’ın bereket, rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği üç ayların müjdecisi Regaip Kandili’ne erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma gibi duygularımızı artıran ve biz kullarını Allah’a yakınlaştıran günlerdir. Bu mübarek günler vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri kaldıralım, kırgınlıkları bir tarafa bırakalım, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için bir arada olalım. Bu güzel günde başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin hakim olmasını temenni ediyoruz.

Edilen duaların ve tövbelerin kabul görüldüğü, yüreklerin nurla dolduğu, Yüce Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden ve iyiliğinden bol bol yararlanıldığı bu mübarek gecede birlik ve beraberliğimizin artması gerektiği inancındayız. Bugün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin ve Barış’ın tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle, ülkemizin ve bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını diler, sevgi ve saygılarımızı sunarız” dediler.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER