Erciş Belediye çalışanları tutuklu Eş Başkanlarının tahliyesini istedi

Erdîş Belediyesi çalışanları, "öz yönetim" açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle haklarında dava açılıp, tutuklanan Belediyesi Eşbaşkanları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan'ın 14 Temmuz günü görülecek duruşmaları öncesi özgürlüklerini istedi.

Erciş Belediye çalışanları tutuklu Eş Başkanlarının tahliyesini istedi
 Erciş Belediyesi çalışanları, "öz yönetim" açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan Belediye Eşbaşkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan ile belediye meclis üyeleri için başlattıkları "Kara Pazartesi" eylemlerinin 39'uncu haftasında için yine belediye binası önünde bir araya geldi. "İrademe dokunma" şiarıyla yapılan eylemde, tutuklu Eşbaşkanlar Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan'ın özgürlüklerine kavuşturulmaları istendi. 

Açıklamada konuşan Belediye Meclis Üyesi İzzet Bütün, halkın iradesine vurulan kelepçenin anti-demokratik olduğunu vurgulayarak eşbaşkanlar ve belediye meclis üyelerinin serbest bırakılmasını istedi. Bütün, bu amaçla herkese 14 Temmuz günü Erciş 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşmaya katılım göstermeleri çağrısında da bulunuldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER