DBP Erciş’te yeni yönetimini belirledi

VAN-Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Erciş 5. Olağanüstü Kongresini gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.

DBP Erciş’te yeni yönetimini belirledi

DBP Erciş 5. Olağanüstü Kongresine DBP Van İl Eş Başkanları Ayla Tarhan, Ökkeş Kava, HDP Van İl Eş Başkanı Yadişen Karabulak, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan katıldı.

Mali ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından söz alan HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, “Parti çalışanlarımıza yönelik gözaltı furyası sürüyor bugün yine Erciş ve Muradiye’de onlarca arkadaşımız gözaltına alındı.  Tutuklanmalar, gözaltılar bizim mücadele azmimizi daha da güçlendirir. Partimize yönelik tasfiye politikası 31 Mart’ta bir kez daha boşa çıkarılacak. Halkımız daha önce bunu defalarca yaptı ve yapmaya devam edecek.” İfadelerini kullandı.

Orhan’ın ardından söz alan DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kawa, Erciş ilçesinin sadece Van için değil tüm Serhat için çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Kawa, bir önce ki yönetime teşekkür ederken, yeni yönetime başarılar diledi.

Konuşmaların ardından tek liste ile girilen kongrede Onur Karaca ve Sarya Bilici Eş Başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu :

*Onur Karaca

*Sarya Bilici

*Rozerin İşler

*Zikri Güner

*Faruk Can

*Fırat Tekin

*Tajdin Sevmiş

*İzzet Çelik

*Güler Avcı

*Tuncay Taşdan

*Mehmet Kertis

*Recep Ünal

*Muhsin İgus

(ERCİŞ HABER MERKEZİ)


 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER