Antalya'da Hırsızlık yaptığı iddia edilen Ercişli genci ayaklarından vurdular

Antalya’nın Manavgat ilçesi CHP Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in kardeşi, annesinin evine giren Van'ın Erciş ilçesi nüfusuna kayıtlı hırsızılık yaptığı iddia edilen İsa K. isimli şahsı ayaklarından vurdu.

Antalya'da Hırsızlık yaptığı iddia edilen Ercişli genci ayaklarından vurdular

İddiaya göre:Olay öğle saatlerinde Antalya'nın Manavgat ilçesi Sorgun Mahallesi'nde yaşandı.CHP li Başkan Sözen'in annesi Türkan Sözen, evinde bir anda karşısında tanımadığı birisini görünce kapıyı üzerine kilitledi. Bir taraftan şahsın kapıyı açmaması için kapıyı sıkıca tutan Türkan Sözen, diğer taraftan da sitenin güvenlik görevlisini ve oğlu Fatih Sözen'i aradı. Güvenlik görevlisi ve Fatih Sözen eve geldiğinde, şahıs evin diğer tarafından çatıdan inerek ormanlık alana kaçtı. Güvenlik görevlisi ve Fatih Sözen de şahsı arkasından kovaladı. 

'KURŞUN AYAKLARINA GELDİ'

Hırsınız yaklaşık 300 metre gittikten sonra elindeki paraları ve eldivenini attığını belirten güvenlik görevlisi "Bu sırada Fatih Sözen diğer taraftan hırsızın önüne çıktı. Kaçacak yeri kalmayan hırsız bir taraftan küfürler yağdırırken diğer taraftan da büyük bir taş alıp Fatih Sözen'e fırlattı. Taş Fatih Sözen'in omzuna geldi. Bu sırada Fatih Sözen silahını çıkararak havaya 2 el ateş etti. Hırsız eline büyük bir taş alıp Fatih Sözen'in üzerine yürüyünce Fatih Sözen aşağıya doğru ateş edince kurşun hırsızın ayaklarına geldi. Bir anda kanlar içerisinde kaldı. Hemen bir kemerle ayağını sıkıca bağlarken, ambulansa ve jandarmaya haber verdik" diyerek Yaşanan Olayı bu şekilde ifade ettiler. 

Ayağından yaralanan İsa K. ambulansla hastaneye kaldırılırken jandarma olay yeri inceleme ekipleri incelemelerde bulundu.

Haber aldıktan sonra  eve gelen CHP li Belediye Başkanı Şükrü Sözen, annesinin durumunun iyi olmasına sevinirken "Allah göstermesin hırsızı karşısında gördüğünde annem kalp krizi geçirebilirdi. Çok şükür bir şeyi yok. En önemli şey annemin durumu" dedi. 

Yaralanan şahsın, Van Erciş nüfusuna kayıtlı İsa K. olduğu, denetimli serbestlikten yararlandığı ve elektronik kelepçe bulunduğu belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 04:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER