AKP’nin Erciş İlçe Başkanı Belli Oldu !

Erciş ilçe teşkilatında yapılan istişareler sonrasında, AKP Genel Merkezine çağrılan Kerem Altun’un Cumhurbaşkanı’nın talimatları doğrultusunda Erciş  İlçe Başkanlığına atandığı iddia edildi.

AKP’nin Erciş İlçe Başkanı Belli Oldu !

AKP Genel Başkanlığı atama usulu ile AKP Erciş ilçe Başkanlığına Kerem Altun’u atadı. 23. Dönem Van Milletvekilliği yapan Kerem Altun AKP tarafından resmi olarak açıklanmasada edinilen bilgilere göre Erciş AKP ilçe Başkanlığına atandığı iddia edildi.

Atama ile ilgili resmi açıklamanın ise Çarşamba günü yapılacağı öğrenildi.

Kerem Altun Kimdir ?

1 Ocak 1955’de Van Ekrek’de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Zahide’dir.

Eğitimci; Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nü bitirdi. İlkokul ve orta öğretimde öğretmelik, Öğretmen Lisesi Müdürlüğü yaptı. Kültür Bakanlığı’nda Şube Müdürü, Daire Başkanı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü, Başbakanlıkta Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Devlet Bakanlığı’nda Bakan Başdanışmanı, Milli Eğitim Bakanlığı’nda Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü ve Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev yaptı. Türkiye Gübre Sanayi Denetim Kurulu Üyeliği, Van Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı, Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP’den Van milletvekili seçilmiştir.

Az düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Altun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 02:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER