“türkiye’ye Nazar Değdi”

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Göral, Türkiye’de gerek ekonomik alanda, gerek çözüm süresince yaşananlara ülke dışında gıpta ile bakıldığını ifade ederek, “Türkiye’de yaşanan son olayların...

“türkiye’ye Nazar Değdi”
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Göral, Türkiye’de gerek ekonomik alanda, gerek çözüm süresince yaşananlara ülke dışında gıpta ile bakıldığını ifade ederek, “Türkiye’de yaşanan son olayların tek bir açıklaması var; ülkemize nazar değdi” dedi.

Taksim’deki Gezi Parkı protestoları sırasında yurt dışında bulunduklarını ve oradan yabancı basının olaylara nasıl abartılı ve ön yargılı yaklaştıklarını bizzat gördüklerini anlatan Erkan Göral, “Ekonomisi bu kadar iyi giden, dış itibarı ve saygınlığı bu kadar yükselen ülkemizde meydana gelen bu olayları tam bir kaos olarak gördüler. Bu olaylar bizi gerçekten üzmüştür” diye konuştu.

Karadeniz Genç İşadamları Federasyonu’nun (KARGİF) yaklaşan genel kurulu ile ilgili çalışmalarda bulunmak üzere Fatsa Genç İşadamları Derneği (FAGİAD) ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir toplantı yapan Genel Başkan Erkan Göral, yaklaşık 10 bin üyesi, 7 bölgesel federasyonu ve 500 farklı sektörden oluşan yapısıyla Türkiye’nin gurur kaynağı olan TÜGİK’in tamamen gönüllülük ilkesinden hareket ettiğini belirtti.

Fatsa Genç İşadamları Derneği Başkanı M. Serkan Erdik de, TÜGİK’in bu zamana kadar ayakta kalması ve her geçen gün daha da büyümesinde genel başkanlarının faktörü olduğunu ifade etti.

TÜGİK’in Fatsa Toplantısı’na, TÜGİK Genel Sekreteri Demokan Eren, Samsun Genç İşadamları Derneği Başkanı Levent Özden, Bafra Genç İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Selim Muratoğlu, Ordu Genç İşadamları Derneği Başkanı Ayhan Kaymaz, Bulancak Genç İşadamları Derneği Başkanı Dursun Karahasan ve FAGİAD Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER