Turkcell'den Twıtter Yorumu: “kısa Sürede Normalleşme Olur”

Uludağ Ekonomi Zirvesine katılan Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, Twitter'in sabah bir açıklama yayınlayarak SMS ile sisteme giriş yapılabileceğini açıklaması ile ilgili olarak, “Bence onlar Twitter'in karşılaştıkları zor duruma çare...

Turkcell'den Twıtter Yorumu: “kısa Sürede Normalleşme Olur”
Uludağ Ekonomi Zirvesine katılan Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, Twitter'in sabah bir açıklama yayınlayarak SMS ile sisteme giriş yapılabileceğini açıklaması ile ilgili olarak, “Bence onlar Twitter'in karşılaştıkları zor duruma çare bulmak için söyledikleri bir şey. Biz Türkiye'deki kanunlara uymakla mükellefiz. Mahkeme kapatılmasına karar verdi. Biz bu konuda kısa sürede normalleşme olacağına inanıyoruz" dedi.

“Seçimlerden sonra Twitter açılır mı?” sorusuna Ciliv, "İnşallah daha önce açılır diye düşünüyorum" cevabını verdi.

Uludağ Ekonomi Zirvesine katılan Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, Türkiye'de Twitter'in yasaklanmasını soran basın mensuplarına, "Bu konuda yorum yapmıyoruz. İnternete çok büyük önem veriyoruz. Türkiyede mobil ve fiber internet altyapısını en hızlı çalışacak şekilde kurduk. Devletimizin kanunlarını, kurallarını uymakla mükellefiz” diye konuştu.

Turkcell'in 9 ülkede faaliyet gösteren ve 72 milyon müşterisi olan bir şirket olduğunu belirten Ciliv, Türkiye'deki bazı yasakların iletişim ve teknoloji alanında gelmesi sizi etkilemiyor mu sorusuna, "Türkiye muazzam potansiyeli olan bir ülkedir. Abonelerimizin 35 milyonu Türkiye'dedir. Bu yasaklar hiç kimsenin hoşuna gitmiyor. Kısa sürede bunun aşılacağına inanıyoruz" cevabını verdi.

“Yurt dışı çevrelerden Türkiye'de neler oluyor diye size soranlar oluyor mu?” sorusuna Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, "Türkiye muazzam gelişmeler kaydetti. Fakat şu da bir gerçek ki, Türkiye'nin 2004’deki kişi başı milli geliri 3 bin dolardı. Şimdi 10 bin doları geçti. AB'nin yüzde 54’üne ulaştık. Ama daha yapacak çok işimiz var. Burada basınında çok önemi var. Birleştirici, sakinleştirici olması lazım. Her bir insanımızı gönülden sevmemiz lazım. Dünyadaki başarılı şirketlere bakın, takım çalışması ve bilgiyi, inovasyonu kullanma var. Biz de genç bir nüfusuz. İnsanımız bilgiye daha çok ulaşınca yenilikçi oluyor. İnternetin getirdiği muazzam bir fırsat eşitliği var. Urfa’da artık Oxford'u da takip edebiliyorsun. Herkes kendi işini daha iyi yapıp, ekonomiyi kalkındırırsa, şirketlerimizin önünü açarsak, Türkiye’yi iş yapmak için en iyi ülke haline getirirsek daha kolay başarılı oluruz" diye konuştu.

Geçen yıl sonunda kısıtlı taksitlenme gelecek diye akıllı telefon satışının arttığını kaydeden Ciliv,"Ancak 2014'ün Ocak Şubat ayında akıllı telefon satışı Aralık ayından yüksek oldu. Yani endişe edilen bir gerileme yaşanmadı. Akıllı telefona ve GSM'de internet kullanımında artış sürecek" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER