Enginyurt: "fiskobirlik Lağvedilsin”

MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, Fiskobirlik’in lağvedilerek yerine yeni bir kurumsal yapının kurulması gerektiğini söyledi.Fatsa Ticaret Odası'na yaptığı ziyarette açıklamalarda bulunan Enginyurt, Fiskobirlik’in lağvedilmesi durumunda...

Enginyurt:
MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, Fiskobirlik’in lağvedilerek yerine yeni bir kurumsal yapının kurulması gerektiğini söyledi.

Fatsa Ticaret Odası'na yaptığı ziyarette açıklamalarda bulunan Enginyurt, Fiskobirlik’in lağvedilmesi durumunda oluşturulacak olan yeni kurumsal yapıya 200 milyon lira kaynak aktarılması durumunda, bu yapının piyasa belirleyicisi olacağını, fındık üreticisinin de bir sıkıntısının kalmayacağını ileri sürdü.

Kendi iktidarları döneminde sivil toplum örgütlerinin fındık fiyatları için Ankara'da soluğu aldığını belirterek, “Sivil toplum örgütleri hükümete düşüncelerini iletmekten çekinmesinler. Bizim hükümetimiz döneminde yolunu tutan Ankara’da soluğu alıyordu. Fındık parası bir ay ödenmezse Meclis’in kapısından geri gelinmiyordu. 10 yıldır maalesef tüm sivil toplum örgütleri Ankara’ya yolculuk yapmayı unuttu. Yeniden Ankara yolculuğu başlasın diyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER