BTSO Girişimcilik Programında Eğitimler Başladı

Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası (btso) Tarafından Kosgeb İşbirliği İle Kadın Ve Genç Girişimcilere Yönelik Düzenlenen Kurs Programında Eğitimler Başladı. Girişimci Adaylarını İlk Dersinde Ziyaret Eden Btso Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, Bursa İş Dünyasının Yeni Girişimcilere İhtiyaci Olduğunu Söyledi.

BTSO Girişimcilik Programında Eğitimler Başladı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından KOSGEB işbirliği ile kadın ve genç girişimcilere yönelik düzenlenen kurs programında eğitimler başladı. Girişimci adaylarını ilk dersinde ziyaret eden BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, Bursa iş dünyasının yeni girişimcilere ihtiyacı olduğunu söyledi.
Bursa’da girişimcileri ve girişimci adaylarını iş dünyasına yönlendirmek için teşvik edici çalışmalar yürüten BTSO, örnek bir projeye daha start verdi. KOSGEB Bursa Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında, BTSO Eğitim Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren BUTGEM’de girişimcilik eğitimleri verilmeye başlandı. Eğitimlere 60 girişimci adayı katıldı. Eğitimin ilk gününde BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kağan Yeşil ve TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir girişimci adaylar ile bir araya gelerek, tecrübelerini paylaştı.
İsmail Kuş, Türkiye’nin ve Bursa’nın hedeflerine ulaşması için iş dünyasının yeni girişimcilere ihtiyacının olduğunu söyledi. Girişimciliğin hayatın her alanında uygulanması gerektiğini vurgulayan İsmail Kuş, “Ben de sizin geçtiğiniz bu dönemlerden geçtim. Şimdi yurt dışında çok sayıda ülkeye ihracat yapan bir firmam var. Girişimciliği sevin ve hayatınızın odak noktasında yer almasını sağlayın. BTSO liderliğinde KOSGEB destekleriyle verilen bu eğitimlerdeki fırsatı kaçırmayın. Buradan alacağınız her bilgi, sizin hayatınıza yol verecektir. Türkiye’nin ve Bursa’nın sizin gibi girişimci ruha sahip insanlara ihtiyacı var. Bu yolda asla pes etmeyin. Gerçek girişimci asla pes etmez. Çünkü siz her zorlukları aşacak güce sahipsiniz” dedi.
TOBB Bursa Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Kağan Yeşil, Bursa’da girişimci kültürünü yaygınlaştırmak için yeni projeleri hayata geçirmek istediklerini belirtti.
Eğitim programı ile girişimciliğe yeteneği olan adaylara 70 saatlik bir eğitim verilecek. 30’ar kişilik 2 sınıf halinde düzenlenecek eğitimlerde, bir sınıf kadın girişimcilere ayrıldı. 25 Ekim 2015 tarihine kadar sürecek eğitim programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere, KOSGEB Girişimcilik Sertifikası verilecek. Sertifika alan adaylar, KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Desteği kapsamında verilen 30 bin TL’lik hibe desteğinden, imalat sanayiinde faaliyet ve makine yatırımı yapan girişimcilere özel verile sıfır faizli 70 bin TL’lik kredilere kadar farklı finansal kaynaklardan yararlanabilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER