Bakan Yıldız: "ulaştırma Bakanı'nın Teklifine Eüaş Olarak Hemen 'evet' Diyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İstanbul'a 3. havalimanı ihalesinden kazanılan bedelin bir kısmının nükleer santral için kullanılacağı yönündeki açıklamasıyla...

Bakan Yıldız:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın İstanbul'a 3. havalimanı ihalesinden kazanılan bedelin bir kısmının nükleer santral için kullanılacağı yönündeki açıklamasıyla ilgili, "Biz EÜAŞ olarak böyle bir teklife hemen 'evet' diyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin Marriott Otel'de düzenledikleri ortak basın toplantısı ve nükleer santral projesi imza töreni sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın 3. havalimanı ihalesinden elde edilecek gelirin 17 milyar eurosunun Sinop'taki nükleer santral için kullanılacağı açıklamasıyla ilgili, "Biz tabii ki Elektrik Üretim A.Ş. olarak böyle bir teklife hemen 'evet' diyoruz" değerlendirmesini yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER