Pkk'lilerce Kaçırılan öğretmenin öldürüldüğü açıklandı

PKK'lilerce Dersim - Pülümür Karayolu'nda aracı yakılan ve uzun süredir haber alınamayan 23 yaşındaki öğretmen hakkında açıklama yapıldı.

Pkk'lilerce Kaçırılan öğretmenin öldürüldüğü açıklandı

Urfa Siverek'de Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, tatil için memleketi Gümüşhane’ye giderken Dersim - Pülümür karayolunda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yolu kesilerek aracı ateşe verilmişti.

PKK yapmış olduğu açıklamada kaçırılan öğretmenin öldürüldüğü duyruldu.

Kendisinden 5 gündür haber alınamayan Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz, Dersim İnsan Hakları Derneği (İHD) Şubesi’ne başvurarak, oğlunun bulunmasını istemişti.

Baba Halit Yılmaz  oğlunun geçen yıl Ekim ayında Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne atandığını belirterek, "Oğlum 1993 doğumlu, geçen yıl Ekim ayında Siverek'e öğretmen olarak atandı. Görev yaptığı köy okulunda, hem öğretmen hem müdür olarak görev yapıyordu. Yaz tatili için bizleri ziyaret için, memleketine gelmek için dün yola çıktı ve  gelişini beklerken jandarmadan bizi aradılar. Oğlumun aracının yakıldığını, kurşunlandığını ve kendisinden haber alınmadığını söylediler. Ben de gece yola çıkarak, Tunceli'ye geldim. Aracın yakıldığı yerde gördüm. Kim kaçırdı, yada kimler oğlumu götürdü hala bilmiyoruz. Allah rızası için insanlık namına oğlumun serbest bırakılmasını istiyoruz. Oğlum sadece öğretmendi, hiçbir suçu, günahı yok. Allah rızası için oğlum serbest bırakılsın" diye açıklamada bulunmuştu.

Kaçırılan öğretmenden 5 gündür haber alınamıyordu

Bugün yapılan açıklamada "Dersim de  Necmettin Yılmaz isimli şahıs 16 Haziran günü Dersim’e bağlı Zaxge köyü yakınlarında kaçırılarak öldürülmüştür" denildi.

KAYNAK : ZERNEWS.COM

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER