Van’ın Edremit Kayyımdan öğretmenlere talimat

Edremit Belediyesi'ne kayyım atanan Kaymakamı Atıf Çiçekli, öğretmenlere 'PKK'ye müzahir olduğu değerlendirilen kişilerin var olduğu mahallelerde' özel çalışma yapmaları talimatını verdi. Bu çalışmaların fotoğraflandırılıp, tarihlendirilerek arşivlenmesini isteyen Çiçekli, buna göre performans değerlendirmesi yapılacağını söyledi.

Van’ın Edremit Kayyımdan öğretmenlere talimat

HABER MERKEZİ-Van’ın Edremit İlçe belediyesine kayyım olarak atanan Kaymakamı Atıf Çiçekli, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı gönderdi. Çiçekli öğretmenlerden PKK’li olduğu değerlendirilen kişilerin olduğu mahallelerde özel çalışma yapmalarını istedi istedi. Gönderdiği yazıda “Örgüte müzahir kişilerin olduğu mahalleler var” diyen Çiçekli, “Bu mahallelerde çalışmalar yürütülmeli ve bu çalışmalar da fotoğraflanarak arşivlenmeli” ifadelerine yer verdi.

 Kayyım Çiçekli, ‘tüm öğretmenler için bu çalışmanın zorunlu olduğunu’ belirterek öğretmenlerin bu konuda ‘denetime ve takibe tabi tutulacakları’nı söyledi.

‘MUHTARLAR DA ÇALIŞMALARA KATILMALI’

Kayyım Çiçekli’nin Edremit İlçe Müdürlüğüne gönderdiği üst yazıda şu ifadelere yer verildi:

“1- PKK terör örgütüne müzahir olduğu değerlendirilen kişilerin var olduğu mahalleler başta olmak üzere ilçemiz genelinde Müdürlüğünüz bünyesindeki tüm personeller ‘öğretmen, okul müdürü, müdür yardımcısı ve idari personel asli görevi olan eğitim öğretim faaliyetlerinden daha fazla gayret ve özenle yaparak, terör örgütü ve uzantılarının vatandaşlarımıza verdiği zararı telafi edecek çalışmalarla bunları fotoğraflandırmalı ve tarihlendirerek arşivlemeli.

2- Okul Müdürü ve müdür yardımcılarının yapılan bu hane ziyaretlerinde mümkün olduğunca öğretmenlere eşlik etmeleri, okul aile birliğini ve gerek görüldüğü durumlarda mahalle muhtarlarını da bu çalışmalara katarak işbirliğini sağlamaları ve okul bazında gerekli takibi yapmaları…

3- Müdürlüğünüzde görevli idari personel tarafından bu talimatların sağlanması ve yapılacak denetimlere konu edilmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.”

‘PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ YAPILACAK’

Kayyım Atıf Çiçekli, öğretmenlerin söz konusu talimatları doğrultusunda personel performans değerlendirilmesi yapılacağını, talimatları yerine getiren personelin ödüllendirileceğini, hane ziyaretlerinde ailelere küçük hediyeler götürülmesi gerektiğini de söyledi.

Çiçekli, ayrıca her öğretmenin çalışmalarını aylık raporlar halinde de kendisine sunum yapılmasını istedi.

Vecdi Erbay/duvar

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER