Trump: Kaşıkçı konusunda Türkiye ile işbirliği içerisindeyiz

DIŞ HABERLER- ABD Başkanı Donald Trump, Suudi hükümetinden konuyla ilgili yanıtlar beklediklerini söyledi. Türkiye ile yakın işbirliği içinde çalıştıklarını vurguladı.

Trump: Kaşıkçı konusunda Türkiye ile işbirliği içerisindeyiz

ABD Başkanı Donald Trump'tan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili yeni açıklamalar geldi.
Trump, Kaşıkçı konusunu üst düzey bir Suudi yetkililerle görüştüğünü belirterek, “Bu çok kötü bir durum.” dedi. 

Trump, Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili derinlemesine bir soruşturma yürütülmesi gerektiğini vurguladı. Kaşıkçı'nın konsolosluğun içine girerken görüldüğünü ancak dışarı çıkarken görülmediğini belirtti. 

Donald Trump, Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili Türkiye ile yakın işbirliği içinde çalıştıklarını kaydetti. Sonuna kadar gideceklerini vurgulayan Trump, Suudi yetkililerden cevaplar beklediklerinin altını çizdi.

HALA HAYATTA OLDUĞUNU UMUYOR

Trump, gazetecinin evlenmeyi planladığı nişanlısı Hatice Cengiz’e de atıfta bulundu, Beyaz Saray’ın kendisiyle irtibata geçtiğini, Kaşıkçı’nın nişanlısının Beyaz Saray’a davet edileceğini belirtti.

Trump, durumdan Suudileri sorumlu tutup-tutmadığı yönündeki soruya da “Kimse tam olarak neler olduğunu bilmiyor” sözleriyle karşılık verdi. Kaşıkçı’nın hala hayatta olmasını umduğunu belirtti.

Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim'de girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Kaşıkçı'nın başkonsoloslukta öldürüldüğü iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER