Rusya: Kürdistan petrolünü Karadeniz'e ulaştıracağız

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Kürdistan Bölgesi petrol hattının Türkiye üzerinden Karadeniz’deki boru hattı ile birleştirileceğini söyledi

Rusya: Kürdistan petrolünü Karadeniz'e ulaştıracağız

K24’e önemli açıklamalarda bulunan Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Rus petrol şirketlerinin Kürdistan Bölgesi petrolünü Karadeniz’e ulaştma projesi olduğunu ifade etti.

Kürdistan Bölgesi petrolünün Karedeniz’e Türkiye üzerinden aktarılacağını ifade eden Bakan Alexander Novak, boru hattının döşenmesi çalışmalarının kısa sürede başlatılacağını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçen hafta Kürdistan Bölgesi’ne yönelik her ekonomik cezalandırmanın, petrol fiyatlarının yükselmesine neden olacağını, bu nedenle herhangi bir cezalandırma yoluna gidilmemesini umduklarını ifade etmişti. "Kimsenin bu yola başvuracağını sanmıyorum" diyen Putin, "Kürt halkıyla tarihsel olarak iyi ilişkilere sahibiz. Bu sürece karışmıyor, hiçbir şeye karşı kışkırtmıyor, kimseyi de bir şeye itmiyoruz. Irak Kürdistanı etrafındaki tartışmalar konusunda durumu alevlendirmemek için gerekli olan her şeyin yapılması gerektiğine inanıyoruz" demişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER