Putin’in Sözcüsü Peskov: Trump barut fıçısına fitil yerleştirdi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etme kararının bölgedeki durumu daha da zorlaştırdığını söyledi.

Putin’in Sözcüsü Peskov: Trump barut fıçısına fitil yerleştirdi

HABER MERKEZİ- Putin’in Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’a İsrail’in başkenti ilan etme kararına ilişkin, “eski barut fıçısına yeni fitil yerleştirdi” değerlendirmesinde bulundu. 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Peskov, Trump'ın kararının Ortadoğu'da çözüme katkı sağlamayacağını, aksine bölgedeki gerilimi tırmandırdığını ifade etti.

Sputnik’in geçtiği habere göre, Peskov, "Trump'ın açıklamasının ardından bölgede gerilim yaşanması endişe veriyor. Bu kararın Ortadoğu'da çözüm için bir katkı sunmayacağını, aksine uluslararası toplumda bölünmeye yol açacağını düşünüyoruz" dedi. Peskov, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Trump'ın açıklamalarına herkesin katılmadığını biliyoruz. Konu Ramallah'ta da, Filistin halkının genelinde de yeterince sert bir tepkiye neden oldu. Bu nedenle endişelerimiz sürüyor."

‘NE YAPMALIYIZ?'

"Ne yapılması gerek?" diye soran Peskov "Sorun ne kadar zorlaşmış olursa olsun siyasi ve diplomatik yollardan çözüm yolu aramalıyız" ifadelerini kullandı.MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER