Esad: Terörizmle mücadele kararlılığımız arttı

ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’deki kimi hedefleri vurmasının ardından Ruhani ile görüşen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, saldırının Suriyelileri birleştirdiğini ve Şam'ın terörizmle mücadele kararlılığını artırdığını açıkladığı belirtildi.

Esad: Terörizmle mücadele kararlılığımız arttı

HABER MERKEZİ-ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye'deki hedeflere 103 füze fırlatmasının ardından Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü. Görüşmede Esad’ın saldırının Suriyelileri birleştirdiğini ve Şam'ın terörizmle mücadele kararlılığını artırdığını açıkladığı belirtildi. Ruhani’nin de görüşmede İran'ın Suriye'nin yanında olduğunu söylediği ifade edildi. 

Esad'ın basın ofisinden yapılan açıklamaya göre Suriye lideri görüşmede şu ifadeleri kullandı: "Terörizmi destekleyen Batılı güçlerin artık kontrolü kaybettiklerini kabul etme zamanı geldi. Aynı zamanda onlar halklarının ve dünyanın güvenini kaybettiklerini de hissediyorlar.”

Esad saldırıların Suriyelileri birleştirdiğini ve “ülkenin her santiminde terörizmi ezme ve mücadele etme konusundaki kararlılığını” artırdığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER