Van'nın Başkale' ilçesinde Aslıhan'ı öldüren erkeğe müebbet hapis cezası verildi.

VAN Başkale'de evli olduğu Aslıhan E.' katleden M. Z. T.' müebbet hapis cezası verildi.

Van'nın  Başkale' ilçesinde Aslıhan'ı öldüren erkeğe müebbet hapis cezası verildi.

HABER MERKEZİ-Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kavurgalı Mahallesi’nde, geçtiğimiz Ocak ayında 19 yıl boyunca sistematik şiddet uyguladığı Aslıhan E.’ katleden Z. T.’un yargılandığı davanın 3’üncü duruşması görüldü. Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık M. Z.T.katıldı.

Duruşmada ifadesi alınan sanık Z. T.bir önceki savunmasını tekrarlayarak suçlu olmadığını savundu. Sanığın savunmasının ardından Van Barosu Kadın Komisyonu avukatları davaya müdahil olma talebinde bulundu. Mahkeme, talebi reddetti. Ardından görüşünü açıklayan savcı sanık hakkında,  "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istedi. 

Mütalaaya karşı savunmasını yapan sanık Z.T. tekrar suçsuz olduğunu savunarak, beraatını istedi. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa müebbet hapis cezası verdi. 

NE OLMIŞTU?

Zanlı‘Size erkekliğimi göstereceğim’

Ablasının çocuğu olmadığı bahanesiyle sürekli şiddet gördüğünü söyleyen kardeşi H. E , yaşanan bir olayı ise şu sözlerle anlattı: “Hiç unutmam birkaç yıl önce ablamı köy meydanında bir direğe bağlayıp üzerine köpekleri saldırtmıştı. En son duyduklarıma dayanamayıp geçen yıl köye gittim ablamı bana vermesini istedim. Adam bana dönüp, ‘Ben senin ablanı öldürerek erkekliğimi size göstereceğim’ sözleriyle beni tehdit etti. Gücüm yetmedi çıkaramadım o köyden. Ablamı ne zaman arasak korkudan ‘Ben iyiyim beni merak etmeyin’ diyordu.”

Jandarma haber vermedi

Ablasının katledilmesinin ardından zanlının ‘ablanı hastaneye götüreceğim’ diyerek kendisinden para istediğini söyleyen H,E, “Ablamı öldürdüğü gece beni arayıp para istedi. Cenazeye bile sahip çıkmadan, karşı köyden bir adama verip hastaneye göndermişler. Ne oradaki savcı ne de jandarma bize haber vermedi. Savcı ifademi alıp cenazeyi aldığıma dair bir belge verip beni gönderdi” diye belirtti.kardeşi H.E tek isteğinin ise katilin ‘hak ettiği cezayı alması’ olduğunu söylemişti,

zanlı:

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER