Yedikleri yemekten rahatsızlanan 700 işçi hastaneye kaldırıldı

İZMİR - İzmir Aliağa’da bulunan Star Rafinesi şantiyesinde çalışan yaklaşık 700 işçi, dün akşam yedikleri yemeğinin ardından rahatsızlanmaları üzerine gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Yedikleri yemekten rahatsızlanan 700 işçi hastaneye kaldırıldı

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Star Rafinesi şantiyesin gece vardiyasında çalışan 1500 işçi, dün akşam yedikleri akşam yemek sonrası rahatsızlandı. Yemekte İzmir köfte, şehriyeli pilav, düğün çorbası ve profiterol yiyen işçilerden 600’u sabah saatlerinde karın ağırsı, bulantı ve kusma şikâyetiyle rafineriyle çağırılan ambulanslarla Aliağa, Çiğli, Bornova ve Menemen devlet hastanelerine kaldırıldı. 

İşçilerden yaklaşık 400’u ayakta yapılan müdahalenin ardından taburcu edilirken, diğerleri ise serum takılarak, gözlem altına alındı. Yaklaşık 100 işçinin de rahatsızlanmaları üzerine kendi imkânları ile hastanelere gittiği öğrenildi.  

Yaşanan olay üzerine şantiyede verilen yemekler ve sudan numuneler alınıp, incelemek üzere laboratuvara gönderildi.

‘OLAYA İLİŞKİN SORUŞTURMA BAŞLATILDI’

İzmir Savcılığı’nın soruşturma başlattığı olayla ilgili olarak Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz şu açıklamalarda bulundu: "Şu an için durumu ağır olan kimse yok. Hastaların bir kısmına serum tedavisi uygulandı, diğerleri de ayakta tedavi gördü. Yemeklerden numuneler alınarak incelenmeye başlandı. Bu arada durumla ilgili adli takibat ve tahkikat da başlatıldı."  

İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur ise, yaptığı açıklamada "Biz durumdan haberdar olur olmaz hemen gerekli müdahaleleri yaptık. İşçilerimizin durumlarını yakından takip ediyoruz. Çok şükür ki aralarında durumu ağır olan yok, bazı işçilerimizin tansiyon problemi olduğu için sadece onların durumu diğerlerine göre daha ciddi. Yemeklerden gerekli numuneler alındı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze gönderildi” dedi.İzmir/MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER