Yatağan’da yaralanan 9 işçinin durumu iyi 2 işçi kurtarılmayı bekliyor

MUĞLA - Yatağan ilçesinde termik santralde kömür sevk kanalında yaşanan göçükte yaralanan 9 işçinin sağlık durumu iyiye giderken, 2 işçiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Yatağan’da yaralanan 9 işçinin durumu iyi 2 işçi kurtarılmayı bekliyor

Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan Şahinler mahallesi - Milas Karayolu'nun 3'üncü kilometresindeki Yatağan Termik Santrali'nde, raylı sistem olan kömür sevk kanalı çöktü. Yaşanan olayda yaralanan 9 işçinin Yatağan Devlet Hastanesi ile MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Yücelen Hastanesinde tedavisi devam ederken, 2 işçiyi de kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Muğla Valisi Esengül Civelek olay yerine giderek konuya ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Civelek, “Yatağan Termik Santrali'ndeki kazanları besleyen kömür bant sisteminin çökmesi sonucu ilk olarak olay yerinde 9 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Ekipler içerde kalan 2 kişiyi kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık ve arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki kurtarma çalışmaları devam ediyor" dedi.

Olay yerine gelen Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek de, bölgede itfaiye ekiplerinin kaza kırımı yaptığını belirterek, "Göçük altında kalan 2 çalışana ulaşmak için çalışma yürütülüyor. Biz de arkadaşlarımızın sağ salim çıkmasını diliyoruz" diye konuştu. Yatağan Devlet Hastanesine gelen Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Yatağan Şubesi Başkanı Fatih Erçelik de yerden yaklaşık 45 metre yukarıdaki galerinin çöktüğünü ifade etti. 2 kişinin bu alanda sıkışıp kaldığını aktaran Erçelik, hastaneye kaldırılan işçilerin herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığını kaydetti.(Muğla/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER