Van Valiliğinden ‘Bostaniçi’ Açıklaması

Van Valiliği, Bostaniçi mahallesindeki çatışmayla ilgili bir açıklama yayınladı.Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik olarak, istihbarat birimleri ile güvenlik...

Van Valiliğinden ‘Bostaniçi’ Açıklaması
Van Valiliği, Bostaniçi mahallesindeki çatışmayla ilgili bir açıklama yayınladı.
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik olarak, istihbarat birimleri ile güvenlik kuvvetleri tarafından koordineli çalışma yürütülmektedir" denildi. Açıklamada, bu kapsamda İpekyolu ilçesi Bostaniçi mahallesindeki halı saha civarında 28 Mart 2016 günü sözde sivil savunma birlikleri (YPS) içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren örgüt mensuplarının buluşma yapacağı şeklinde bilgi alındığı belirtilerek "Aynı gün saat 15.30 sıralarında bahse konu yere intikal edilmiştir. Halı saha yanında görülen iki örgüt mensubuna, Türkiye Cumhuriyeti adaletine teslim olmaları konusunda gerekli çağrı yapılmış, ancak şahıslar bu çağrıya ateşle karşılık vermiştir. Yaşanan silahlı çatışmada bölücü örgüt mensubu Harun Pala kod adlı U.Ç. isimli şahıs ölü, Y.G. isimli şahıs sağ ele geçirilmiştir" denildi.
Valilik açıklamasında şu bilgi yer aldı: "Çatışma sonrasında olay yerinde yapılan incelemelerde 2 kullanıma hazır F-1 parça tesirli el bombası, 4 bomba yapımında kullanılan elektronik devre kartı, bomba tertibatında kullanılan bir akü, bir tabanca, biri tabancaya takılı iki şarjör ve çok sayıda 9 milimetre fişek ele geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; ilgili mevzuat çerçevesinde valiliğimizce her türlü tedbir alınmaktadır.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER