Üzerinde ’Geçersizdir’ Yazılı Parayla Alışveriş Yaptı

Eskişehir’de, üzerinde ’Geçersizdir’ yazılı sahte parayla, iş yeri sahibinin şüphelenmesine rağmen alışveriş yapan bir şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı.Olay, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde önceki gece meydana geldi. Beyti...

Üzerinde ’Geçersizdir’ Yazılı Parayla Alışveriş Yaptı
Eskişehir’de, üzerinde ’Geçersizdir’ yazılı sahte parayla, iş yeri sahibinin şüphelenmesine rağmen alışveriş yapan bir şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı.
Olay, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde önceki gece meydana geldi. Beyti Ş. (35) isimli şahıs, bir iş yerine girerek 115 liralık alışveriş yaparak 200 lira verdi. İş yeri sahibi Salih Ö., paranın üstünü verdikten sonra şahıs tam kapıdan çıkarken paranın geçersiz olduğunu anlayıp şahsa "bu para sahteye benziyor, senin başka paran varsa bana başka para ver" dedi. Beyti Ş. ise parayı şimdi bankamatikten çektiğini söyleyip iş yerinden uzaklaştı. Daha sonra paranın geçersiz olduğunu anlayıp otogar içinde şahsı aramaya başlayan Salih Ö., başarılı olamayınca durumu polise anlattı. Çevrede araştırma yapan polis ekipleri, şüpheliyi köy garajı kısmında yakaladı. Para üstünü ve sattığı malzemeleri geri veren şüpheli, geçersiz parayı 3 ay öncesinde ismini Cengiz olarak bildiği ancak tanımadığı, soy ismini bilmediğim bir şahıs parasını bozdurmak için verdiğini, sonradan bu paranın üzerinde geçersiz yazdığını gördüğünü, olay günü cebinde parası olmadığı için iş yerine girip alış yaptığını anlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER