Ufuk’un otopsisi açıklandı: Kafatasında parçalı kırıklar var

HATAY - Amanos Dağları'nda kaybolduktan 8 gün sonra cenazesi bulunan 6 yaşındaki Ufuk Tatar'ın açıklanan otopsi raporunda, kafatasında parçalı kırıkların tespit edildiği belirtildi.

Ufuk’un otopsisi açıklandı: Kafatasında parçalı kırıklar var

Hatay'ın Hassa İlçesi Amanos Dağları eteklerinde bulunan Arpalıuşağı Mahallesi'nde kaybolan ve 8 gün boyunca yapılan aramaların ardından cenazesi bulunan 6 yaşındaki Ufuk Tatar'ın ön otopsi raporu açıklandı. Raporda Ufuk'un vücudunda silah veya delici alet yaralanması izine rastlanmadığı, yaklaşık 30 metre yüksekliğinde Antum yamacından düşme sonucu öldüğü, düşmeye bağlı morluklar olduğu ve kafatasında parçalı kırıkların bulunduğu belirtildi. Ufuk'un ölümünün 2 ila 3 günlük olduğu değerlendirilirken yaşam savaşının 4 gün sürdüğü tahmin ediliyor.

Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Ufuk Tatar'ın Hassa ilçesine bağlı Arpalıuşağı Mahallesi'nde 1 Temmuz'da kaybolmasının ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve klasik otopsi işlemleri için Hatay Adli Tıp Şube Müdürlüğüne gönderildiği anımsatıldı.  Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: "Hatay Adli Tıp Şube Müdürlüğünce cenaze üzerinde yapılan inceleme ve klasik otopsi sonucunda ilk bulgulara göre Ufuk Tatar'ın kafatasında parçalı kırıkların bulunduğu, vücudunda ateşli silah yaralanması ve kesici, delici alet yaralanması izi bulunmadığı, anal bölgede herhangi bir patolojik özellik görülmediği saptanmış fakat kesin ölüm sebebi ve diğer tespitlerin Ufuk Tatar'dan alınan doku ve diğer örneklerin Adana Adli Tıp Grup Başkanlığınca yapılacak histopatolojik ve toksikolojik inceleme sonucunda yapılacağı anlaşılmış olup, konuyla ilgili soruşturma Hassa Cumhuriyet Başsavcılığınca hassasiyetle ve titizlikle yürütülmektedir" denildi.(Mezopotamya Ajansı)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER