Üç kişiyi öldüren sanığa üç kez müebbet hapis istemi

Zonguldak’ta geçen Mart ayında meydana gelen olayda, dini nikahlı eşi Safiye Geyik’i, arkadaşı Burak Demirtürk’ü ve arkadaşının annesi Hilmiye Demirtürk’ü silahla öldüren Hasan K., hakim karşısına çıktı.Zonguldak Adliyesi 1. Ağır...

Üç kişiyi öldüren sanığa üç kez müebbet hapis istemi
Zonguldak’ta geçen Mart ayında meydana gelen olayda, dini nikahlı eşi Safiye Geyik’i, arkadaşı Burak Demirtürk’ü ve arkadaşının annesi Hilmiye Demirtürk’ü silahla öldüren Hasan K., hakim karşısına çıktı.
Zonguldak Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Hasan K.’nin yanı sıra müşteki sıfatıyla Burak Demirtürk’ün kız kardeşi ve taraf avukatları katıldı. “Taammüden Tasarlayarak Adam Öldürme” suçlarından üç kez müebbet hapis cezası talep edilen, “Ruhsatsız Silah Bulundurma”, “Silahla Tehdit” suçlarıyla cezalandırılması talep edilen tutuklu sanık Hasan K., mahkemeye yazılı savunma verdi. Hasan K., Burak ile dini nikahlı eşi olduğunu söylediği Safiye Geyik arasında ilişki olduğundan şüphelendiğini söyledi.
Olay günü hayatını kaybeden Safiye Geyik ile dini nikah kıydıklarını ve resmi nikah için de belediyeye başvurduklarını ifade eden tutuklu sanık Hasan K., şöyle dedi:
“Burak benim çocukluk arkadaşımdır. Safiye ise benim dini nikahlı eşimdir. Hatta dini nikahımız kıyıldığında maktule Hilmiye de şahitlik yapmıştı. Evlenmek için belediyeye başvurumuz da vardı. Ancak Safiye eşinden yeni boşandığı için evlenemiyorduk. Burak benim Safiye’yi çok sevdiğimi biliyordu. Safiye ile her ailede olduğu gibi ufak tefek anlaşmazlıklarımız oluyordu. Ancak ben ona değer veriyordum. Onunla evlenmek istiyordum. Burak da bunu biliyordu. Ancak Burak’ın daha sonra internet üzerinden bana oyunlar oynadığından şüphelendim. Sık sık kendi evlerinde kalmam için ısrar ediyorlardı. Ancak ne zaman onlarda kalsam uykum geliyordu. Uyandığımda ise Burak ve annesi Hilmiye başımda bekliyordu. Telefonumu da Burak’ın elinde görüyordum. Zaman zaman Burak’ın evinde alkol alıyorduk. Burak benim fotoğraf ve videolarımı çekiyordu. Safiye’ye gönderiyormuş. Safiye ise benim ne yaptığımı her zaman biliyordu.”
Safiye Geyik ile evlenmek için otomobil kiralayarak Bursa’ya gittiğini söyleyen Hasan K., olay gününü şöyle anlattı:
“Son olarak Safiye’yi almaya gittiğimde Burak’ın da haberi vardı. Safiye Bursa’da evlenmek istiyordu, ben ise Zonguldak’ta evlenmek istiyordum. Zonguldak’a geldiğimizde bekar evi soğuktu. Burak’ın evine gitmiştik. O gün Safiye de bana Burak’ın kendisine gizli mesajlar attığını söyledi. Ben de bekar evinde bulunan silahımı alarak Safiye ile Burak ve annesinin oturduğu eve geldim. Burak’a Safiye’ye gizli mesajlar atıp atmadığını sordum. O da öyle bir şeyin olmadığını söyledi. Daha sonra tartışma çıktı. Silahımı çıkartıp havaya tutmuştum. Elimden silahı almaya çalışıyorlardı. Silah patladı.”
Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.
Olay
Geçen Mart ayında meydana gelen olayda iddialara göre Hasan K., dini nikahlı olduğu iddia edilen Safiye Geyik, arkadaşı Burak Demirtürk ve Burak Demirtürk’ün annesi Hilmiye Demirtürk’ü Çınartepe Mahallesi’ndeki bir evde ateş ederek öldürmüş, olaydan bir gün sonra polise teslim olmuş ve tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER