TRT World editörü ölü bulundu

Gazeteci Ryan arkadaşının evinde pencereden düştü. Polis olayı şüpheli buldu.

TRT World editörü ölü bulundu

HABER MERKEZİ TRT World’ün Yeni Zelendalı editörü Yasmine Ryan, arkadaşının Beşiktaş’taki  dairesinin perceresinden düşerek hayatını kaybetti.

Hürriyet’te yer alan habere göre 34 yaşındaki gazeteci, dün Beşiktaş’taki Dereboyu Caddesi’nde bulunan arkadaşını ziyaret etti. Arkadaşıyla sohbet eden Ryan uyuyacağı odaya geçti.

Saat 02.20 sıralarında arkadaşı bir gürültü duydu. Odasına baktığında pencere açıktı ve arkadaşı odada yoktu. Aşağıya koşan arkadaşı Ryan’i yerde yatarken buldu.

Çağrılan sağlık ekibi Ryan’ın öldüğünü belirledi. Polis, Ryan'ın arkadaşının ifadesini aldı. Olay tutanaklara “şüpheli ölüm” olarak geçti.

10 YILLIK ÖDÜLLÜ GAZETECİ

Ryan, gazeteciliğe Yeni Zelanda'da başladı. Cezayirli göçmenleri konu alan yazı dizisiyle 2010 yılında Uluslararası Gazetecilik Mükemmelik Ödülü aldı. New Yourk Times ve Herald Tribüne için çevrim içi yapımcı ve video gazeteci olarak çalışan Ryan daha sonra Al Jazeere English'de görev aldı. Ryan, 2011 yılanda Tunus'taki ayaklanmayı takip etti.  Fransa'da 2012 seçimlerini, aynı yıl Bingazi'deki ABD Büyükelçiği'ne saldırıyı haberleştirdi. Ryan, 10 yıldır gazetecilik yapıyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER