Torbacı Operasyonunda 10 Şüpheli Tutuklandı

Malatya’da 24 kişinin gözaltına alındığı sokakta uyuşturucu madde satışı yapanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda sorguları tamamlanan 13 şüpheliden 10’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık...

Torbacı Operasyonunda 10 Şüpheli Tutuklandı
Malatya’da 24 kişinin gözaltına alındığı sokakta uyuşturucu madde satışı yapanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonda sorguları tamamlanan 13 şüpheliden 10’u tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin Özel Harekat ve Çevik Kuvvet polislerinin de takviye alarak 250 polis ile sokakta esrar satıcılarına yönelik yaptığı operasyonda Malatya’da 22, Sivas ve Gaziantep’te ise 17er olmak üzere toplam 24 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Kaçakçılık Şubesi’nde sorguları tamamlanan 13 şüpheli sabah saatlerinde Adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3 kişi savcılık sorgusunun ardından serbest kalırken, 10 şüpheli tutuklanmaları istemi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme 10 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.

Kaçakçılık Şubesi’nde 11 şüphelinin sorgusu ise devam ediyor.

Operasyonlarda satışa hazır vaziyette 281 paket içerisinde 1 kilogram 700 gram esrar ile birlikte yine yapılan aramalar da 1 kilogram 524 gram olmak üzere toplam 3 kilo 224 gram esrar maddesi ele geçirildi. Aramalarda balkon diplerine ve çiçek saksısı içerisinde yetiştirilen 56 kök kenevir bitkisi, 1 adet esrar maddesi tartımında kullanılan terazi, 2 adet uyuşturucu madde içmekte kullanılan kova tabir edilen düzenek ve 10 adet tabanca fişeği ele geçirilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER