Tır Yan Yattı, Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı

Çanakkale’de kontrolden çıkan bir tır şerit değiştirerek yan yattı. Emniyet kemeri takılı olan sürücü kazayı yara almadan atlattı.Kaza, bugün öğle saatlerinde Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde meydana geldi. Biga’dan Lapseki istikametine...

Tır Yan Yattı, Emniyet Kemeri Hayat Kurtardı
Çanakkale’de kontrolden çıkan bir tır şerit değiştirerek yan yattı. Emniyet kemeri takılı olan sürücü kazayı yara almadan atlattı.
Kaza, bugün öğle saatlerinde Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde meydana geldi. Biga’dan Lapseki istikametine giden 41 yaşındaki Muhammed Yadigar kontrolündeki tır koltuğu yüklü 34 EN 2667 plakalı tır, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine yan yattı. Tır sürücüsü Muhammed Yadigar, emniyet kemerinin takılı olması sayesinde kazayı yara almadan atlattı. Tır koltuğu yüklü bulunan 34 EN 2667 plakalı tırda ise maddi hasar meydana geldi.
Tır şoförü Muhammed Yadigar, “Bursa’da gümrüğü yaptırdım. Avusturya’ya gidiyordum. Bir şey almaya uğraşırken tekeri kaptırdım. Tekeri kaptırınca araç kontrolden çıktı. Allah’ıma şükür yara almadan kazayı atlattım” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER