Tencere içinde uyuşturucu sevkiyatı polise takıldı

Van’dan İstanbul’a tencere ve ekmek sacı içinde sevkiyatı yapılan 10 kilogram Afyon sakızı ele geçirildi. 2 şüphelinin gözaltına alındığı operasyon anı ise kameraya yansıdı.Edinilen bilgilere göre, Van’dan tencereler içerisinde...

Tencere içinde uyuşturucu sevkiyatı polise takıldı
Van’dan İstanbul’a tencere ve ekmek sacı içinde sevkiyatı yapılan 10 kilogram Afyon sakızı ele geçirildi. 2 şüphelinin gözaltına alındığı operasyon anı ise kameraya yansıdı.
Edinilen bilgilere göre, Van’dan tencereler içerisinde uyuşturucu gönderileceği bilgisi üzerine İstanbul Emniyeti Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Çalışma kapsamında bir kargo firmasının Beylikdüzü şubesini takibe aldı. Kargo şubesinde şüpheli tavırlar sergileyen ve sahte kimlik kullandığı tespit edilen A.I isimli şüpheli gözaltına alınırken, Van’dan gönderildiği tespit edilen 13 tencere ve 1 ekmek sacının taban kısmına özel olarak yapılmış zulalı bölmede 10 kilogram Afyon sakızı ele geçirildi.
Gözaltına alınan şüpheli sorgulanmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Peynir arası uyuşturucu
Öte yandan, Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri 30 Temmuz tarihinde Esenler Otogarı’nda Batman’dan yolcu otobüsüyle uyuşturucu getirileceği bilgisi üzerine harekete geçti. Batman’dan gelen otobüsleri kontrol eden polis ekipleri 4 plastik bidon içerisinde bulunan peynir arasına zulalanmış yaklaşık 25 kilogram Hint keneviri ele geçirilirken V.G. ise gözaltına alındı.
Operasyon anı kamerada
Polis kamerasına yansıyan görüntülerde, Beylikdüzü’ndeki kargo şubesinde ele geçirilen tencerelerin açılarak, zulalanmış uyuşturucuların bulunması görülüyor. Uyuşturucu maddelerin, tencerelerin alt kısmına zulalanması ise dikkat çekti.
Esenler Otogarı’nda yapılan operasyona dair görüntülerde ise, peynir bidonlarının içerisine zulalanmış hint kenevirlerinin çıkarılması görülüyor. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.I. ve V. isimli şüphelilerin tutuklandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER