Siyasi Partiye Kumar Operasyonu

Mersin’de bir siyasi parti ve bir derneğe düzenlenen kumar operasyonunda, tombala oynayan 118 kişi yakalandı.Edinilen bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, mahkeme...

Siyasi Partiye Kumar Operasyonu
Mersin’de bir siyasi parti ve bir derneğe düzenlenen kumar operasyonunda, tombala oynayan 118 kişi yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, mahkeme kararı ile merkez Mezitli ilçesi Yeni Mahalle’de faaliyet gösteren Gençlik Türkiye Partisi Mersin İl Başkanlığı ile merkez Akdeniz ilçesi Antikhan’da bulunan bir derneğe kumar operasyonu düzenledi. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda, siyasi parti olarak faaliyet gösteren yerde 79 kişi tombala oynarken suçüstü yakalandı. Binada yapılan aramada ise projeksiyon cihazları, yaka mikrofonları, tombala çekiliş kartları ve çok sayıda tombala malzemesi ele geçirildi. İl Başkanı Gökhan G. hakkında yasal işlem başlatılırken, tombala oynarken yakalanan 79 kişiye toplam 16 bin 432 lira para cezası kesildi.
Dernekteki operasyonda ise 38 kişi tombala oynarken yakalandı. Çok sayıda tombala malzemesinin ele geçirildiği operasyonda, dernek başkanı Mehmet G. hakkında yasal işlem yapılırken, tombala oynayan 38 kişiye toplam 7 bin 904 lira para cezası kesildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER