Şiddetli Yağış Pazarlar'da Hayatı Felç Etti

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde öğleden sonra başlayan ve 15 dakika etkili olan şiddetli yağış nedeniyle metrekareye 30 kilogram yağış düştü. Yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Bazı yollar kapandı.Rögarların tıkanması sonucu ilçede...

Şiddetli Yağış Pazarlar'da Hayatı Felç Etti
Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde öğleden sonra başlayan ve 15 dakika etkili olan şiddetli yağış nedeniyle metrekareye 30 kilogram yağış düştü. Yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Bazı yollar kapandı.

Rögarların tıkanması sonucu ilçede birçok ev iş yeri su basma tehlikesi yaşadı. İş yeri sahipleri yağmur sularını iş yerlerine girmemesi için yoğun çaba sarf etti. Teyakkuza geçen belediye ekipleri su biriken yerlerde müdahale etti ve tıkanan rögarları açmak için aralıksız çalıştı.

Elektrik trafolarının yağmurdan hasar görmesi nedeniyle yaklaşık bir saat ilçeye elektrik verilemedi. İlçede OEDAŞ elektrik yetkilileri çalışmalarına ara verilmeksizin devam ediyorlar.

Bu konuda açıklama yapan Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, “İlçemizde bu gün öğleden sonra 15.30 sularında aniden başlayan ve 15 dakika süren şiddetli yağış ilçemizi olumsuz etkiledi. Cumhuriyet Meydanında bazı iş yerleri su basma tehlikesi yaşadı. Halen yağış devam ediyor. Belediye ekiplerimiz teyakkuz durumundadırlar. Şu an bir tehlike görülmemektedir. Yağmurun devam etmesi durumunda belediye ekiplerimiz tarafından gerekli müdahaleler yapılacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER