Piknikte Kayalıklardan Düşen Öğretmen Yaralandı

Malatya’da pikniğe gittikleri alanda kayalıklardan düşerek yaralanan öğretmen, askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı.Edinilen bilgiye göre, Malatya merkez Konak Mahallesi Beydağı’ndaki ormanlık alana 8 öğretmen pikniğe gitti. Yağmur...

Piknikte Kayalıklardan Düşen Öğretmen Yaralandı
Malatya’da pikniğe gittikleri alanda kayalıklardan düşerek yaralanan öğretmen, askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Malatya merkez Konak Mahallesi Beydağı’ndaki ormanlık alana 8 öğretmen pikniğe gitti. Yağmur yağınca kayalıklara sığınan öğretmenlerden Bayram Ayas (33), ayağı kayarak yaklaşık 30 metreden aşağı düştü. Her iki ayağından da yaralanan beden eğitimi öğretmeni Bayram Ayas için arkadaşları 112’yi aradı. 112 Acil Servis Merkezi’nin Malatya Kara Hava Alay Komutanlığı ile irtibata geçmesi sonucu bölgeye askeri helikopter sevk edildi. Yaralı öğretmen, askeri helikopterle İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ne getirildi. Acil servise ambulansla götürülen öğretmen yoğun bakıma alındı.

Malatya Belediyesi Sanat Merkezi Müdürü Saim Dursun, “Sanat Merkezi tenis öğretmenimiz olan Bayram Ayas, 1 Mayıs tatil günü olması nedeniyle Beydağı’na piknik amaçlı gitmişler. Kendisi beden eğitimi öğretmeni olduğu için dağcılık eğitimi almış bir arkadaşımız idi. Hayatı tehlikesi yok, ayağında kırık ve çıkıklar var” dedi.

Bu arada yaralı öğretmenin üzerine askeri kıyafetin kapatılması nedeniyle hastanedeki vatandaşlar da meraklı gözlerle olanları izledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER