Önce evinin camlarını kırdı ardından gazetecilere dert yandı

Eskişehir’de devlet yardımı alamadığını iddia eden aşırı alkollü bir kadın sinir krizi geçirerek evinin camlarını kırıp, piknik tüpü ile ortalığı ayağa kaldırdı. Polis pencereden girerek kadını etkisiz hale getirdi.Edinilen bilgiye...

Önce evinin camlarını kırdı ardından gazetecilere dert yandı
Eskişehir’de devlet yardımı alamadığını iddia eden aşırı alkollü bir kadın sinir krizi geçirerek evinin camlarını kırıp, piknik tüpü ile ortalığı ayağa kaldırdı. Polis pencereden girerek kadını etkisiz hale getirdi.
Edinilen bilgiye göre, Merkez Yeni mahalle 3. Dere sokakta ikamet eden Melek Rüzgar isimli bir kadın, gece saatlerinde evinde alkol almaya başladı. Maddi sıkıntıları olduğu öğrenilen kadın, alkolün de etkisi ile sinir krizi geçirerek evinin camlarını kırdı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini eve yaklaştırmayan Melek Rüzgar, kapıyı içeriden kilitledikten sonra eline aldığı piknik tüpü ile çevreye tehditler savurmaya başladı. Polis ekipleri tedbir amaçlı itfaiye, 112 Acil Servis ve takviye ekip istedi.
Gazetecilere dert yandı
Olay yerine gelen ekipler uzun süre kadını evden çıkarak sağlık tedavisi olması için ikna etmeye çalıştı. Yapılan çağrılara kulak asmayarak ikna edilemeyen kadın, olay yerine gelen basın mensuplarıyla konuşmak istediğini söyledi. İhlas Haber Ajansı muhabirlerini karşısında gören kadın derdini basın mensuplarına anlattı. Maddi yetersizliğinden dolayı devletten yardım beklediğini ifade eden Melek Rüzgar, Suriyelilere yapılan yardımların kendisine yapılmadığını söyledi. Suriyelilere Türk’lerden daha fazla önem verildiğini söyleyen Rüzgar, “Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Bize niye kimse yardım etmiyor. 500 lira için birbirimizi vuracak duruma geldik” diyerek tepki gösterdi.
Polis ekipleri hem kapıdan hem pencereden girmeye çalıştı
Basın mensuplarına derdini anlatan kadını ikna etmeye çalışan polis ekipleri, yine başarısız olunca ikamete girmeye çalıştı. Evine yaklaşan polisleri gören kadın, elindeki piknik tüpü ile tekrar tehditler savurmaya başladı. Ekipler kadını konuştururken birkaç polis memuru da apartmana girdi. Apartmana giren polislerle sözlü tartışmaya giren Melek Rüzgar’ı pencereden giren başka bir polis memuru etkisiz hale getirdi. Evden çıkarılan Melek Rüzgar, sağlık kontrolü için polis aracı ile hastaneye götürüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER