Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasındaki takipsizlik kararına itiraz

Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasında takipsizlik kararı verilmesinin ardından partililer Bursa’da nöbetçi mahkemeye itiraz dilekçesi sundu.Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Muhsin Yazıcıoğlu davası...

Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasındaki takipsizlik kararına itiraz
Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun davasında takipsizlik kararı verilmesinin ardından partililer Bursa’da nöbetçi mahkemeye itiraz dilekçesi sundu.
Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, Muhsin Yazıcıoğlu davası hakkında 20 Haziran Pazartesi günü takipsizlik kararı vermişti. Bunun üzerine BBP ülke genelinde bugün bu kararının kaldırılması için nöbetçi sulh ceza hakimliklerine itiraz dilekçesi verdi. Öğleden sonra Bursa adliyesi önüne gelen BBP’liler basın açıklaması yaptı. Ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlarda atan partililer adına açıklamayı BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Yardımcısı Ekrem Alfatlı yaptı. Alfatlı, “Bugün bütün ülke genelinde nöbetçi sulh ceza hakimliğine itiraz dilekçemizi vereceğiz. Bu dosya yüzden fazla dava açmayı gerektirir. Somut delililerin varlığına rağmen bu takipsizliğin usulsüz olarak verildiği inancı ile itirazlarımızı bildirmek istiyoruz. 25 Mart’ta meydana gelen olayı pilotaj hatasına bağlayarak, dosyayı kapatmaya çalışmanın var olan delilleri yok saymak olduğu, şüphelilerin korunduğu anlamına geldiği inancındayız. Helikopterde bulunan bütün yolcularda yüzde 8 ile 27 arasında değişen oranlarda karbonmonoksit, pilot Mustafa İstektepe’de de yüzde 26 oranında olduğu otopsi raporu ve İstanbul Adli Tıp Kurulu Toksikoloji İhtisas Kurulu raporuyla sabittir. Bu delilin yok sayılması kabul edilemez hukuki bir hatadır” dedi.
Basın açıklamasının ardından partililer itiraz dilekçelerini verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER