Mezdeke Dans Grubu Üyesi Aynur Kanbur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şişli’deki evinde cinayete kurban giden ’Mezdeke’ dans grubu üyesi Aynur Kanbur, ailesi ve dostları tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarına boğulan ünlü dansöz Asena, “İdam getirilsin” diyerek isyan etti.Geçtiğimiz günlerde...

Mezdeke Dans Grubu Üyesi Aynur Kanbur Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şişli’deki evinde cinayete kurban giden ’Mezdeke’ dans grubu üyesi Aynur Kanbur, ailesi ve dostları tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarına boğulan ünlü dansöz Asena, “İdam getirilsin” diyerek isyan etti.
Geçtiğimiz günlerde Şişli Fulya’daki evinde öldürülen ünlü dans grubu Mezdeke’nin 3 üyesinden biri olan Aynur Kanbur için Zincirlikuyu Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.  Törene ablası Dilek Kıymış, kızı Dilara Güngör, oyuncular Oya Aydoğan, Nuri Alço, şarkıcılar Petek Dinçöz, Rober Hatemo, dansöz Asena, Mezdeke Grubu üyeleri  ve sevenleri katıldı.
Kanbur’un tabutu başında uzun süre gözyaşı döken Abla Kıymış ve Asena isyan ederek, “İdam getirilsin, katilli bulunsun” dedi.
Asena gözyaşları içerisinde , ”İdam çıksın. Kadın katillerine ,çocuk tecavüzlerine idam çıksın. Neden idam cezası vermiyorsunuz kaç çocuğa daha tecavüz edilecek, kadın daha kurşunlanacak. Devletseniz çıkarın idamı, idam istiyoruz” diyerek isyan etti.
“HÜKÜMETİME YALVARIYORUM KARDEŞİMİN KATİLİNİ, KATİLİ BULUN”
Abla Dilek Kıymış ise katillerin biran önce bulunması gerektiğini söyleyerek, “Benim kardeşimin katilini bulunu kardeşimin katilini istiyorum, öğrenmek istiyorum adaletime, hükümetime yalvarıyorum kardeşimin katilini katili bulun. 15 kurşun var vücudunda, ne yaptı bu çocuk” şeklinde konuştu.
Cenaze törenine yakınlarının yanı sıra bir çok ünlü isim de katıldı.
Oyuncu Oya Aydoğan, “Çok üzgün. Çok insancıl, çok efendi, çok düzgün  yaşayan bir kadındı. Faillerin bir an önce bulunmasını arzu ediyorum” dedi .
“NEDİR, NASIL BİR KİNDİR BÖYLE BİR ÖLÜMÜ HAKKETMEDİ”
Oyuncu Nuri Alço ise “Melek yüzlü. Gerçekten kalbi çok temiz olan, hiçbir kötü alışkanlığı olmayan biriydi. 30 senedir tanırım. Mezdeke grubunu yarattı. Çok namuslu, dürüst bir kadındı. Nedir, nasıl bir kindir böyle bir ölümü hakketmedi” ifadelerini kullandı.
Çok üzgün olduğu görülen şarkıcı Petek Dinçöz, ”Aynur ablayı çok seviyordum. Melek gibi bir kadın. böyle bir ölüm ona hiç yakışmadı.  Hepimiz katilin bir an önce bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.
Ünlü dansçı Aynur Kanbur’un cenazesi, öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Feriköy Mezarlığı’na götürüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER